صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص دیدگاه مردم درباره فصل دوم نون-خ منتشر شد

نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص دیدگاه مردم درباره فصل دوم نون-خ منتشر شد


60 درصد بینندگان بعد از دیدن این سریال نگرششان به قوم کرد بهتر شده است/ زاهدان، سنندج، بندرعباس، قزوین، همدان، کرمانشاه و ایلام بیشترین بیننده سریال

نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات رسانه ملی در خصوص دیدگاه مردم درباره فصل دوم سریال «نون-خ» شبکه یک سیما نشان می‌دهد 56 درصد درکل کشور و 81.5 درصد در مناطق کردنشین بیننده این سریال بوده‌اند و حدود 60 درصد بینندگان «نون-خ2» بعد از دیدن این سریال، نگرششان به قوم کرد بهتر و مثبت‌تر شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ، بر اساس این نظرسنجی 81.3 درصد از بینندگان در کل کشور و 77.3 درصد از بینندگان در مناطق کردنشین از فصل دوم سریال «نون-خ» در حد زیاد رضایت داشته‌اند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما نشان می‌دهد فصل دوم سریال «نون–خ» شبکه یک سیما در زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان بیشترین بیننده را داشته است. هفت شهری را که بیشترین مخاطب این سریال بوده‌اند، در آمار ذیل مشاهده می‌کنید:بینندگان سریال «نون-خ2» درکل کشور میزان موفقیت این سریال را در مؤلفه‌های زیر این‌گونه ارزیابی کردند:


اما بینندگان این سریال در مناطق کردنشین هم درباره میزان موفقیت «نون-خ2» این‌گونه نظر دادند:


بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در میان دلایل پسندیدن فصل دوم سریال «نون-خ»، بینندگان این سریال در کل کشور استفاده از پوشش و لباس کردی و انتخاب محل تصویربرداری در مناطق کردنشین غرب کشور را در صدر دلایل خود قرار داده‌اند که به شرح ذیل ارائه می‌شود:


اما دلایل مخاطبان کردنشین برای پسندیدن فصل دوم سریال «نون–خ» کمی متفاوت از بینندگان کل کشور است:


نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی نشان می‌دهد 41 درصد از مردم مناطق کردنشین همه قسمت‌های «نون–خ2» را دیده‌اند.

همچنین حدود 58 درصد از بینندگان فصل دوم سریال «نون–خ» در سراسر کشور معتقدند این سریال در حد زیاد باعث همبستگی ملی میان مردم شده است.

50.4 درصد از بینندگان سریال «نون-خ2» در سراسر کشور و 59.1 درصد از بینندگان آن در مناطق کردنشین معتقدند که فصل دوم این سریال نسبت به فصل اول آن بهتر و پرجاذبه‌تر شده است.

بیشترین انتقادی هم که مخاطبان کل کشور و مخاطبان مناطق کردنشین به سریال «نون–خ2» داشته‌اند، لهجه تهرانی برخی از بازیگران این سریال بوده است. 57 درصد بینندگان کل کشور و 52.2 درصد از بینندگان مناطق کردنشین معتقدند لهجه تهرانی برخی از بازیگران این سریال بر مخاطبان اثر منفی گذاشته است.

  1399/02/13
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.