صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

انعقاد تفاهم نامه مرکز تحقیقات صدا وسیما با پژوهشگاه فرهنگ ،هنر و ارتباطات

انعقاد تفاهم نامه مرکز تحقیقات صدا وسیما با پژوهشگاه فرهنگ ،هنر و ارتباطات 

مرکز تحقیقات صدا وسیما و پژوهشگاه فرهنگ ،هنر و ارتباطات به منظور توسعه تعامل و همکاری های علمی و پژوهشی، تفاهم نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ، این تفاهم‌نامه روز یکشنبه 18آبان سال جاری به امضای دکتر علی طلوعی، رئیس مرکز تحقیقات و دکتر محمد سلگی،رئیس پژوهشگاه فرهنگ ،هنر و ارتباطات رسید.

در جلسه انعقاد تفاهم نامه که به میزبانی پژوهشگاه فرهنگ ،هنر و ارتباطات و با حضور مدیران مرکز تحقیقات و پژوهشگاه برگزار شد.دکتر طلوعی ضمن استقبال از همکاری مشترک، با توجه به ضرورت ها و الزامات و تغییرات در حوزه اجتماع ، فرهنگ و رسانه توضیحات جامعی ارائه کرد واظهار داشت: مرکز تحقیقات به رکورد تولید 3 گزارش علمی در روز دست یافته و در دوره جدید،توجه به حوزه های راهبردی ،همسنگ توجه به حوزه افکار سنجی شده است. .بر این اساس ،کلان‌پروژه‌هایی تعریف و اجرا شده است .

وی «اطللس مخاطب ایرانی»،«سواد رسانه ای» ،«مصرف رسانه‌ای»، «آسیب های اجتماعی» ،«رصد وضعیت ایران در حوزه های اجتماعی ،سیاسی،فرهنگی ،اجتماعی»،«کیفیت زندگی ایرانیان» ،«نابرابری اجتماعی در ایران» «سرمایه اجتماعی» ،«اعتماد اجتماعی» ،«رضایت اجتماعی» ،«سلامت اجتماعی» ،«سبک زندگی» ،«امید به آینده» ،«بیانیه گام دوم انقلاب "  و "جمعیت و فرزندآوری"  را به عنوان مهم ترین کلان پروژه های مرکز تحقیقات برشمرد.

وی همچنین تاکید کرد:در حوزه افکار سنجی امکان اجرای چند پیمایش مشترک میان پژوهشگاه و مرکز با چند بهره‌بردار وجود دارد که هم مقرون به صرفه‌تر است و هم ادبیات و اطلاعات مشترک تولید می کند.

رئیس مرکز تحقیقات صدا و سیما با تاکید بر تبادل اطلاعات علمی گفت:در حوزه ها و موضوعات راهبردی نیز می توان کار مشترک تعریف و اجرا کرد و تعاملات  علمی داشت و در این زمینه محرمانگی اطلاعات نباید مانع تبادل حرفه‌ای اطلاعات شود بلکه باید با رعایت ضوابط سازوکارهای لازم برای تبادل اطلاعات و گزارش‌های علمی فراهم گردد.

دکتر طلوعی درخصوص محورهای همکاری افزود:مرکز تحقیقات در حوزه افکار سنجی ،موضوعات راهبردی،چاپ مشترک کتاب و پیمایش‌های مربوط به کلان‌پروژه‌ها ،تولید دانش وادبیات علمی، تجربیات و یافته های ممتد و خوبی دارد که می تواند محور تبادلات قرار گیرد.همچنین دراین زمینه ها می توان کارهای مشترک تعریف و اجرا کرد.

در این جلسه دکترمحمد سلگی،رئیس پژوهشگاه فرهنگ ،هنر وارتباطات ضمن ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم‌نامه با مرکزتحقیقات به معرفی و ارائه گزارش درباره فعالیت های پژوهشگاه پرداخت  و ،با تاکید براینکه مرکز تحقیقات صدا وسیما مجموعه ای پایدار ، باثبات و با قدمت طولانی است  و کارهای ارزشمندی داشته است، اظهار کرد: زمینه‌های مشترک کاری پژوهشگاه با مرکز تحقیقات بسیار فراوان است که می توان با ایجاد کارگروهای مشترک و تعیین نماینده و برگزاری جلسات ماهانه به این فعالیت ها پرداخت. . وی ضمن تاکید بر اظهارات رئیس مرکز تحقیقات واستقبال از محورهای مطرح شده افزود:رصد و سنجش‌های مشترک ، تولید محتوا ،تبادل‌داده‌ها ،استفاده از ظرفیت نیروی انسانی متخصص پژوهشگاه و مرکز تحقیقات در حوزه‌های علمی و پژوهشی ،تولید گزارش های مشترک ملی ،اقدام مشترک در تولید دانش اعم از تالیف و تولید کتاب و تبادل محصولات می تواند اهم محورهای همکاری فی مابین باشد که خوشبختانه در تفاهم نامه نیز پیش‌بینی شده است.

 
  1399/8/21
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.