صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

جشن پیامبر اعظم(ص) و کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برگزار می‌شود

جشن پیامبر اعظم(ص) و کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برگزار می‌شود روابط عمومی‌مجمع‌جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اعلام کرد: جشن پیامبر اعظم(ص) و مراسم روز جهانی رسول خدا محمد مصطفی(ص) در اولین جمعه هفته وحدت 6 بهمن و بیست‌و ششمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی 8 و 9 بهمن از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تهران برگزار می‌شود.

بنابر این گزارش بیست‌وششمین‌کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با موضوع «پیامبر اعظم(ص) نماد هویت امت واحده اسلامی» در تهران برپا می‌شود که در آن اعضای مجمع عمومی مجمع تقریب و جمعی از متفکران و اندیشمندان از 56‌ کشور ‌جهان از جمله مالزی،‌ روسیه، ‌اندونزی، ‌عراق، ‌لبنان، ‌عربستان، ‌تایلند، الجزایر، انگلستان، آمریکا، استرالیا، دانمارک، تونس، قطر، چین، یمن، مصر و دیگر کشورها حضور دارند.

در بیست‌وششمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، مقالاتی با موضوعات‌ «پیامبر اعظم(ص) و هویت واحد اسلامی»، «وحدت اسلامی و افق‌های پیش‌رو» و «بیداری اسلامی و ترویج آن» ارائه می‌شود.

همچنین شیوه‌های گسترش فرهنگ وحدت و تقریب در میان مسلمانان، برجسته‌سازی نقش «اهداف عالیه اسلامی در وحدت امت،‌ نقش قانون اساسی کشورهای اسلامی در تحکیم وحدت هویت اسلامی، نقش عشق و مودت به پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) در شکل‌دهی هویت اسلامی، نقش زنان در اشاعه فرهنگ وحدت و تقریب، نمودهای وحدت در تمدن اسلامی از موضوعات مورد بحث اندیشمندان شرکت‌کننده در این کنفرانس بین‌المللی است.

نقش رسانه‌های غربی و تلاش‌های استکبار جهانی علیه بیداری اسلامی، نقش روحیه مقاومت در شکل‌دهی وحدت هویت اسلامی، نقش رسانه‌ها در اشاعه فرهنگ وحدت، نقش جوانان در ترویج بیداری اسلامی، عناصر هویت اسلامی در قرآن و سنت و ارزیابی مواضع غرب و محافل بین‌المللی نسبت به پیامبر اکرم(ص) از دیگر موضوعات مورد بحث از سوی متفکران و اندیشمندان است.
 
 
 
  1391/10/18
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.