صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

چهارمین همایش «رویش» برگزار می‌شود

چهارمین همایش «رویش» برگزار می‌شود      چهارمین همایش کانون‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه‌های سراسر کشور با عنوان «رویش» ۶ تا ۸ اسفندماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود. 

جلیل دارا مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: همایش کانون‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه‌های سراسر کشور با عنوان «رویش» به منظور تشویق و تداوم فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: کانون‌های فرهنگی و هنری به عنوان مجموعه‌ای جوان، خودجوش و اندیشمند به سبب بهره‌مندی از پشتوانه عظیم استعدادها و توانایی‌های جوانان فرهیخته این مرز و بوم، از جایگاهی ویژه در میان دانشگاهیان برخوردار هستند و این نهادها به عنوان رکنی کارآمد و تأثیرگذار در شکل‌گیری فعالیت‌های گروهی و جامعه‌پذیری دانشجویان مطرح شنیده‌اند و هم اکنون به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فعال دانشجویی در زمینه اجتماعی، فرهنگی و هنری در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به ایفای نقش می‌پردازند.

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اضافه کرد: چهارمین همایش کانون‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه‌های سراسر کشور با عنوان «رویش» در دو بخش ارائه آثار و دستاوردهای کانونی به صورت تخصصی و بخش نمایشگاهی با هدف زمینه سازی تقویت فعالیت‌‌های جمعی دانشجویان در عرصه‌های فرهنگی، دینی، اجتماعی، هنری، ادبی و علمی و شناخت و معرفی استعداد‌ها و خلاقیت‌های موجود در کانون‌ها برگزار می‌شود.

دارا افزود: در طول برگزاری این همایش، غرفه‌هایی به هر یک از دانشگاه‌های کشور متناسب با تعداد کانون‌های فعال فرهنگی‌، هنری و اجتماعی آنها اختصاص می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: در این غرفه‌ها، هر یک از دانشگاه‌ها می‌توانند دستاوردهای کانونی، فعالیت‌های فرهنگی و برنامه‌های نو و خلاقانه خود را به معرض تماشا بگذارند و در اختتامیه همایش نیز به بهترین غرفه‌ها جوایزی اهدا می‌شود.

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بیان داشت:تعداد آثار رسیده به دبیرخانه این همایش 453 اثر است که از این تعداد 42 اثر بعنوان آثار اجرایی است و زمان افتتاحیه همایش نیز 6 اسفندماه و اختتامیه همایش نیز 8 اسفند‌ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.kanoonha.net مراجعه می‌کنند.
  1391/11/21
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.