صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

آغاز به کار مؤسسه راهبردی «قرآن و زندگی» در ایام پیروزی انقلاب اسلامی

آغاز به کار مؤسسه راهبردی «قرآن و زندگی» در ایام پیروزی انقلاب اسلامی


علیرضا احمدی مدیر عامل مؤسسه راهبردی قرآن و زندگی اظهار داشت: مؤسسه راهبردی قرآن و زندگی با هدف توسعه و ترویج سبک زندگی اسلامی در سطح جامعه در آستانه سی و چهارمین سالروز بهار انقلاب شکوهمند اسلامی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه پایه و اساس قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگرفته از تعالیم روح بخش الهی و معارف ناب اهل‌بیت علیهم‌السلام است از این رو، بر هر فردی به میزان استطاعت و توانش لازم است که در بسط و گسترش و کاربردی ساختن آداب و رسوم اسلامی در سطح جامعه کوشش کند و در این مسیر نورانی همت و تلاش مضاعفی را به کار بندد.

مدیر عامل مؤسسه راهبردی قرآن و زندگی تصریح کرد: ما وظیفه داریم در راستای عینیت بخشیدن به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی در سطح جامعه، گام‌های مؤثری را برداشته و در کاربردی ساختن قرآن و معارف ناب اسلامی در زندگی مردم، نقش به سزایی را ایفا کنیم.

وی ادامه داد: تنها راه نجات و سعادتمندی یک جامعه اسلامی در گروی احیا و کاربردی کردن آداب و رسوم اسلامی در سطح آن جامعه است به گونه‌ای که اگر آداب و رسوم اسلامی در عمق جامعه کاربردی شود دیگر با هیچ مشکل و معضلی در جامعه اسلامی مواجه نخواهیم شد.

احمدی، تشکیل مؤسسه راهبردی قرآن و زندگی را گامی مثبت در راستای پیشبرد اهداف قرآنی و اسلامی در سطح کشور دانست و عنوان کرد: این مؤسسه قصد دارد با فعالیت‌های گسترده خود در زمینه‌های قرآنی و معارفی، الگوهای مناسبی را از سبک زندگی اسلامی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه خانواده‌ها که مهمترین نهاد تاثیر گذار در شکل‌گیری و تربیت اعضای یک جامعه است ارائه دهد که با اجرایی شدن این الگوها، جامعه اسلامی به سمت و سویی خواهد رفت که غایت و نهایت آن سعادتمندی، عزت و اقتدار یک جامعه اسلامی را به همراه خواهد داشت.

وی در پایان یادآور شد: به زودی برنامه‌های مؤسسه راهبردی «قرآن و زندگی» از طریق رسانه‌ها و پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه اعلام خواهد شد.
 
 
  1391/11/21
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.