صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

تمديد مهلت ارسال آثار به همايش بين‌المللی «انديشه‌های فلسفی شهيد مطهری»

تمديد مهلت ارسال آثار به همايش بين‌المللی «انديشه‌های فلسفی شهيد مطهری»


 
     مهلت ارسال مقاله به همايش بين‌المللی انديشه‌های فلسفی استاد شهيد مطهری تا بيستم فروردين‌ماه 92 تمديد شد.

 علی‌پور، دبير همايش بين‌المللی «انديشه‌های فلسفی استاد شهيد مطهری»، گفت: با توجه به استقبال خوب پژوهشگران فلسفه از اين همايش و درخواست برخی استادان حوزه و دانشگاه، مهلت ارسال چكيده مقالات به دبيرخانه اين همايش بين‌المللی تمديد شد.

علی‌پور گفت: مقاله‌ها به سه زبان فارسی، عربی و انگليسی پذيرفته می‌شود و چكيده مقالات بايد حداكثر در 150 كلمه تنظيم شود. تاكنون حدود 200 چكيده مقاله به دبيرخانه همايش رسيده است.

همايش بين‌المللی انديشه‌های فلسفی استاد شهيد مطهری قرار است همزمان با شصتمين سالگرد انتشار كتاب اصول فلسفه و روش رئاليسم آبان‌ماه سال 92 برگزار شود.

اين همايش با تلاش بنياد علمی و فرهنگی استاد شهيد مرتضی مطهری و همكاری مجمع عالی حكمت اسلامی در 2 بخشِ عام شامل موضوعات «فلسفه اسلامی؛ علامه طباطبايی و شهيد مطهری»، «جايگاه كتاب اصول فلسفه و روش رئاليسم در تفكر فلسفی معاصر»، «استاد مطهری به مثابه فيلسوفی اثرگذار(چرايی و چگونگی)»، «جايگاه عرفان در انديشه فلسفی شهيد مطهری»، «نوآوری‌های فلسفی استاد در اصول فلسفه و منظومه عربی»، «مقايسه روش و آرای استاد مطهری با فيلسوفان صدرايی و سينوی»، «مقايسه روش و آرای فلسفی استاد و فيلسوفان جديد غربی»، «مطهری و مخالفان فلسفه» و بخش خاصی شامل موضوعات خداشناسی، منطق و معرفت‌شناسی و هستی‌شناسی برگزار می‌شود.

پژوهشگران و محققان برای شركت در اين همايش می‌توانند چكيده مقالات خود را در موضوعات همايش تا 20 فروردين‌ماه سال آينده به زبان‌های فارسی، عربی و انگليسی از طريق پست الكترونيكی به نشانی icmpv@motahari.ir يا از طريق پست به همراه سی‌دی، به دبيرخانه همايش به نشانی قم، بلوار عطاران، بين كوچه 8 و 10، پلاك 134 و يا تهران، بلوار ميرداماد، مقابل برج نادر، پلاك 183 ارسال كنند.

مهلت ارسال اصل مقالات نيز برای داخل كشور اول خردادماه 92 و برای خارج از كشور اول تير سال آينده تعيين شده است و علاقه‌مندان برای كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند به پايگاه اينترنتی بنياد علمی و فرهنگی استاد شهيد مرتضی مطهری به نشانی www.motahari.ir مراجعه كنند.
 
 
  1391/12/05
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.