صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

تمديد مهلت ارسال آثار به همايش «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی» تا 25 اسفند

تمديد مهلت ارسال آثار به همايش «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی» تا 25 اسفند


دبير همايش «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی» با اشاره به برپايی اين همايش طی ۱۰ ارديبهشت ماه سال آينده، گفت: مهلت ارسال آثار به اين همايش تا ۲۵ اسفندماه جاری، تمديد شد.

ابوالفضل اقبالی، دبير همايش مادری و زن تراز انقلاب اسلامی،  اعلام كرد: اين همايش با همكاری مركز راهبردی جبهه فكری انقلاب اسلامی و دفتر مطالعات و تحقيقات زنان حوزه علميه قم برگزار می‌شود.

وی بيان كرد: مهم‌ترين اهداف اين همايش، جريان‌سازی برای تقويت و تحكيم هويت مادری زنانی است كه در جامعه امروز و فضای ايجاد شده دغدغه اشتغال و فعاليت اجتماعی داشته و هويت مادريشان با چالش مواجه شده است.

دبير همايش مادری و زن تراز انقلاب اسلامی از ديگر اهداف اين همايش را جريان‌سازی در فضای نخبگان و كارشناسی برای توليد ادبيات در اين راستا دانست.

وی با اشاره به استقبال چشم‌گير از اين همايش اعلام كرد: فراخوان مقاله از دی‌ماه در 18 محور به دانشگاه‌ها و مراكز علمی و آموزشی اعلام شده بود و تا كنون نزديك به 100 چكيده مقاله به دبيرخانه همايش ارسال شده است. در اين راستا به علت بالا بودن حجم مشاركت مهلت ارسال آثار تا 25 اسفند‌ماه جاری، تمديد شد.

وی محورهای اين همايش را «مادری در نگاه اسلام»، «مادری در سنت رفتاری زنان برگزيده»، «مادری در انديشه امام خمينی(ره) و رهبر معظم انقلاب»، «مادری در گفتمان فردگرايانه و گفتمان خانواده‌گرايانه»، «فمينيسم و مادری»، «زمينه‌های تكوينی در ايفای نقش‌های مادرانه زن»، «جايگاه مادری در تمدن اسلامی»، «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی»، «تحولات مادری در جامعه ايران و علل و پيامدهای آن»، «مادری و نقش‌های اجتماعی زن انقلابی»، «اقتضائات مادری در عصر حاضر»، «الگوی سبك زندگی انقلابی مادران»، «چالش‌های مادری در جامعه ايران»، «آسيب‌شناسی نقش‌های مادرانه در جامعه‌ ايران» و... برشمرد.

اقبالی در پايان يادآور شد: همايش مادری و زن تراز انقلاب اسلامی، اولين همايش از سلسله همايش‌های مادری، همسری و مسائل مربوط به خانواده است كه اميد داريم در آينده نزديك نيز از اين قبيل همايش‌ها بيشتر برگزار شود.
  1391/12/12
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.