صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نهمين همايش بين‌المللی دكترين مهدويت برگزار می‌شود

نهمين همايش بين‌المللی دكترين مهدويت برگزار می‌شود


دبير اجرايی همايش دكترين مهدويت اعلام كرد: همايش دكترين مهدويت كه همه ساله در تهرن برگزار می‌شد، در نهمين دوره طی روزهای دوم و سوم تيرماه سال آينده همزمان با ايام ولادت حضرت وليعصر(عج) و با حضور انديشمندان داخلی و خارجی در قم برگزار می‌شود.

محمدعلی موسوی نسب، دبير اجرايی همايش دكترين مهدويت، اظهار كرد: موضوع اين همايش تربيت زمينه‌ساز، راهبردها و راهكارها است.

وی در خصوص مشروح اين همايش بيان داشت: فراخوان همايش تهيه و در سايت دكترين مهدويت قرار گرفته است تا علاقه‌مندان و انديشمندانی كه تمايل به تدوين مقاله در اين خصوص دارند، مكتوبات خود را از طريق سايت www.Mahdaviyat-conference.com به دبيرخانه همايش ارسال دارند.

وی در خصوص زمان ارسال مقالات افزود: آخرين مهلت ارسال مقالات برای اين همايش، اول خرداد ماه سال آينده است.

دبير اجرايی همايش افزود: محورهای همايش در سه محور با عنوان مسئوليت زمينه‌سازی، شكل‌های زمينه‌سازی، جوامع و زمينه‌سازی، همچنين محور دوم با عنوان جايگاه امام در طرح تربيتی اسلام، مبانی و اهداف تربيت اسلامی با تاكيد بر محوريت امام، رويكردهای تربيتی و زمينه‌سازی، سبك زندگی و تربيت زمينه‌ساز، نهادهای فرهنگی و تربيت زمينه‌ساز و چالش‌ها و آسيب‌ها و موانع تربيت زمينه‌ساز است.

وی در خصوص محور سوم همايش نيز اين‌گونه بيان كرد: راهبردها و راهكارهای تربيت زمينه‌ساز در نهاد فرهنگی- تربيتی، راهبردها و راهكارهای تربيت زمينه‌ساز در آموزش و پرورش، راهبردها و راهكارهای تربيت زمينه‌ساز در رسانه، از ساير موضوعاتی است كه در اين همايش به آن پرداخته می‌شود.
 
 
  1391/12/15
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.