صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

کنفرانس ملی آینده‌پژوهشی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود

کنفرانس ملی آینده‌پژوهشی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود


کنفرانس ملی آینده‌پژوهشی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد تمدن‌سازی نوین اسلامی 14 اسفند در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود و تا 15 اسفندماه ادامه دارد.کنفرانس ملی آینده‌پژوهشی جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر تمدن‌سازی نوین اسلامی در هفت حوزه تخصصی  امروز دوشنبه 14 اسفندماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، این کنفرانس با همکاری پیشگامان، صاحب‌نظران و مراکز علمی آینده‌پژوهی کشور از جمله دانشگاه‌های شهید بهشتی، تهران، امیرکبیر، امام صادق (ع)، دانشگاه عالی دفاع ملی و بیش از 10 نهاد و دانشگاه معتبر و دو وزارتخانه برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش، 120 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده است که 5 مقاله برتر به صورت سخنرانی، 20 مقاله در پنل‌ها و 10 مقاله در قالب پوستر ارائه می‌شود.

در این کنفرانس نشست‌های تخصصی در 7 حوزه علم و فناوری، اقتصادی‌، دفاعی و امنیتی،‌دینی، فرهنگی و سیاسی با تأکید بر آینده‌پژوهی از نظر ادیان، فضای دفاعی امنیتی با تکیه بر امنیت پایدار، فضای سیاسی ایران و جهان، اقتصاد مقاومتی و بهینه‌سازی مصرف انرژی دایر است.

این کنفرانس با هدف ارائه نتایج مطالعات آینده‌پژوهی، آسیب‌شناسی مطالعات و دستیابی به چشم‌انداز مشترک و شناسایی حوزه‌های مختلف در راستای آینده‌پژوهی برگزار می‌شود.

همچنین در این کنفرانس کتابی از مقالات مختلف به چاپ رسیده و خلاصه‌ای از مقالات ارائه شده نیز به صورت یک مقاله علمی منتشر می‌شود.

شایان ذکر است، کنفرانس ملی آینده‌پژوهی با رویکرد تمدن‌سازی نوین اسلامی دوشنبه 14 اسفندماه آغاز می‌شود و تا 15 اسفندماه در دانشگاه شهید بهشتی ادامه دارد.
 
 
  1391/12/14
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.