صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

سی‌امین نشست افق رسانه با موضوع اخلاق رسانه

سی‌امین نشست افق رسانه با موضوع اخلاق رسانه


 
   سی‌امین نشست افق رسانه با حضور کارشناسان، برنامه‌سازان و مدیران رسانه ملی با موضوع "اخلاق رسانه در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.
به گزارش تولید و اطلاع رسانی حوزه ریاست،‌ در این نشست رئیس رسانه ملی با تشریح وظایف گروه‌ها و برنامه‌سازان گفت: نظارت مستمر بر جامعه و نقد رفتار و عملکردهای نادرست از جمله وظایف اصلی سازمان صدا و سیما است که باید به صورت سازنده؛ امیدآفرین و به دور از سیاه‌نمائی و تخریب صورت گیرد.آقای ضرغامی؛ ضمن آسیب‌شناسی رفتارهای سیاسی به ویژه در فضای انتخاباتی در جامعه گفت:‌ رسانه ملی باید پرچم‌دار اخلاق سیاسی در برنامه‌های انتخاباتی باشد و ضمن رعایت اصول بی‌طرفی و ایجاد فرصت مساوی برای همه نامزدها؛ از شخصیت، آبرو و حریم خصوصی افراد به طور جدی مراقبت نماید.
رئیس رسانه ملی گفت: باید شعار اول انقلاب که سیاست ما عین دیانت ما است با الگوسازی از چهره‌های برجسته‌ای که سمبل این ویژگی بودند به درستی فرهنگ‌سازی شده و جریان‌های سیاسی که برای کوبیدن رقیب، استفاده از هر وسیله‌ای را مباح می‌دانند مجبور به اصلاح خود شده و یا از سوی مردم طرد شوند.
آقای ضرغامی با تشکر از اظهار لطف رهبر معظم انقلاب نسبت به مدیران رسانه ملی در دیدار با اعضاء مجلس خبرگان؛ گفت: انتظارات دراز مدت از رسانه ملی مجدداً مورد پژوهش قرار خواهد گرفت تا متناسب با واقعیات و توانمندی‌های موجود در کشور؛ رسانه‌‌ی طراز انقلاب اسلامی با رفتاری آرمانی شکل گرفته و با مؤثرترین شیوه به تبلیغ و نشر اخلاق و رفتار اسلامی بپردازد.
رئیس سازمان صدا و سیما در بخش اخلاق اجتماعی با اشاره به اهمیت محیط زیست و حفظ طبیعت زیبای کشور گفت: این موضوع در اولویت برنامه‌‌سازی سال 92 قرار خواهد گرفت تا با ارائه آموزش‌های لازم و فرهنگ‌سازی و پاسخگو کردن مسئولان، نتایج ملموس آن را در انتهای سال شاهد باشیم.
 
  1391/12/23
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.