صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

ضرورت کاربردی کردن پژوهش‌ها برای دستیابی به علم نافع

ضرورت کاربردی کردن پژوهش‌ها برای دستیابی به علم نافع


  
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: همانطور که توانسته‌ایم در تولید علم، مقام نخست منطقه را کسب کنیم باید با کاربردی کردن پژوهش‌ها، به سمت دستیابی به علم نافع حرکت کنیم.محمد مهدی‌نژاد نوری معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: همانطور که توانسته‌ایم در تولید علم مقام نخست منطقه را کسب کنیم باید با کاربردی کردن پژوهش‌ها، برنامه‌ریزى و سرمایه‌گذارى مناسب برای حرکت به سمت علم نافع انجام دهیم.

وی افزود: بر همین اساس مؤسسات آموزش عالی باید نتیجه‌گرا و محصول‌محور بودن فعالیت‌های پژوهشی را در دستور کار خود قرار دهند.

مهدی‌نژاد نوری اظهار داشت: از نتایج تأثیرگذاری قدرت‌های غربی در تاریخ معاصر ایران، غفلت از علم و ناامیدی از پیشرفت علمی بود، اما پس از انقلاب اسلامی در همه رشته‏های علمی به اعتماد به نفس رسیده‌ایم و می‌توانیم پژوهش‌های دانشگاهی را نیز به سمت کاربردی بودن پیش ببریم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: حل مشکلات کشور در تمام زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و فناوری‌های نوین از طریق پژوهش‌های کاربردی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی قابل حل است و این مسئله باید جزء دغدغه‌هاى اصلی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم باشد.

وی اظهار داشت: پژوهش باید در کنار صنعت و تجارت قرار بگیرد تا بتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم.
 
 
  1392/01/18
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.