صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

همین همایش جهانی حکمت مطهر

همین همایش جهانی حکمت مطهر


 
       آقای ضرغامی: شجاعت بی‌نظیر شهید مطهری در مقابله با انحرافات فکری همراه با اخلاق مثال‌زدنی بود. رئیس رسانه ملی در نهمین همایش جهانی حکمت مطهر گفت برجستگی کم‌نظیر شهید مطهری، شجاعت او در طرح صریح تفکرات اسلامی و مقابله با انواع انحرافاتی بود که مبارزه با آنها می‌توانست هزینه‌های زیادی را بر وی تحمیل کند.
به گزارش تولید و اطلاع رسانی حوزه ریاست، آقای ضرغامی با اشاره به اخلاق‌مداری و سعه ‌صدر شهید مطهری در شنیدن صداهای مخالف گفت: این ویژگی‌ها باعث ‌شد تا گوهر ارزشمند روشنگری‌های او فدای حاشیه‌های محیطی نشده و از تأثیرگذاری حداکثری برخوردار باشد. رئیس سازمان صداوسیما گفت: در سال‌هائی که علم‌زدگی، غرب‌زدگی و موج مادی‌گرائی و سکولاریسم و التقاط بر جوامع دانشگاهی و نخبگانی حاکم بود، او اصیل‌ترین اعتقادات اسلامی را با مستدل‌ترین بیان و روان‌ترین قلم به تشنگان علوم و معارف اسلامی عرضه کرد.
آقای ضرغامی با اشاره به ویژگی‌های خوارج از دیدگاه شهید مطهری گفت: تقدس مآبی و تقوای ظاهری؛ جهل و کج فهمی و نیز تنگ‌نظری و کوته‌بینی مهمترین عواملی بود که نتوانست عدالت علوی را در جامعه اسلامی تحمل کند.
رئیس رسانه ملی افزود: بر اساس تفکرات و پیش‌بینی‌های شهید مطهری که به صراحت در کتاب‌های او هست اندیشه منحط خوارج؛ تفکرات اشعری‌گری؛ جمود ابن تیمیه و نهضت وهابی‌گری، قشری‌‌گری معاصر مذهبی در روشنفکر مآبان غرب‌زده، اخباری‌گری در شیعه و همچنین برداشت‌های مادی‌گرایانه از قرآن مانند گروهک فرقان؛ در هر زمان و به نوعی در جوامع اسلامی بروز می‌کند و تنها راه مقابله با آن،‌ بیان مستحکم و مستدل دیدگاه‌های حکمای اسلامی است که برگرفته از قرآن کریم؛‌ کلمات رسول اکرم (ص) ‌و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) می‌باشد.
  1392/02/11
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.