صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت اعلام فراخوان کرد

نهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت اعلام فراخوان کرد


       
نهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در حالی به اعلام فراخوان ارسال مقاله مبادرت کرده است که موضوع این دوره از همایش به «تربیت زمینه‌ساز؛ راهبردها و راهکارها» اختصاص یافته است.فراخوان نهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با موضوع «تربیت زمینه‌ساز؛ راهبردها و راهکارها» از سوی دبیرخانه این همایش اعلام شد، این نامگذاری با توجه به ضرورت زمینه‌سازی و تحقق جامعه منتظر و جایگاه تربیت در این عرصه از سوی دبیرخانه همایش بین‌المللی دکترین مهدویت صورت گرفته است.

در بخشی از این فراخوان آمده است: انتظار همان زمینه سازی برای ظهور است و رسالت منتظران تحقق جامعه‌ای است که زمینه‌ساز ظهور امام (عج) باشد، تربیت زمینه‌ساز تربیتی است که چنین جامعه‌ای را می‌سازد و شرایط لازم برای پذیرش ولایت و حاکمیت حضرت حجت(عج) را در فرد و جامعه فراهم می‌آورد، البته تربیت زمینه‌ساز همان تربیت اسلامی است و عنوان زمینه‌ساز فقط بر جایگاه امام در تربیت تأکید دارد».

بر این اساس فرهیختگان و اندیشمندان می‌توانند مقالات پژوهشی خود را حداکثر تا اول خرداد ماه جاری در سه محور «زمینه سازی»، «تربیت و زمینه سازی» و «راهبردها و راهکارها» به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

این در حالی است که مسئولیت زمینه سازی، شکل‌های زمینه سازی، جوامع اسلامی و زمینه سازی عناوین محور اول را تشکیل می‌دهد.

همچنین محققان در عرصه «تربیت و زمینه‌سازی» می‌توانند آثار خود را با موضوعات «جایگاه امام در طرح تربیتی اسلام»، «مبانی و اهداف تربیت اسلامی با تأکید بر محوریت امام»، «رویکردهای تربیتی و زمینه سازی»، «سبک زندگی و تربیت زمینه‌ساز»، «نهادهای فرهنگی و تربیت زمینه ساز» و «چالش‌ها، آسیب‌ها و موانع تربیت زمینه ساز» به دبیرخانه همایش ارایه دهند.

موضوعات محور سوم نیز به مواردی نظیر «راهبردها و راهکارهای تربیت زمینه ساز در نهادهای فرهنگی _ تربیتی (حوزه و دانشگاه)»، «راهبردها و راهکارهای تربیت زمینه ساز در آموزش و پرورش» و «راهبردها و راهکارهای تربیت زمینه ساز در رسانه (صدا و سیما، سینما و فضای سایبری)» اختصاص یافته است.

بر اساس این گزارش، مقالات ارائه شده که مضمون آن‌ها به عناوین پیشنهادی فراخوان نزدیک باشد با تأیید کمیته علمی پذیرفته و  مقالات برگزیده با حضور نویسندگان آن در همایش دکترین مهدویت ارائه خواهد شد.

اصل مقاله حداکثر تا 7 هزار و 500 کلمه (25صفحه) با فرمت «Word» به صورت لوح فشرده یا پست الکترونیک (رایانامه) یا از طریق پایگاه اینترنتی، به دبیرخانه همایش ارسال شود، مقالات ارسالی بایستی دارای چکیده، مقدمه، ساختار مناسب و فهرست منابع و به همراه سوابق علمی و پژوهشی نویسنده باشد.

 همایش دکترین مهدویت 2 و 3 تیرماه 1392 هم‌زمان با میلاد حضرت ولی عصر(عج) برگزار خواهد شد، علاقه‌مندان جهت حضور در این همایش می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه دائمی همایش به نشانی قم خیابان شهدا، کوچه 25، پلاک 27 یا کد پستی 45651-37137 و یا نشانی الکترونیکی maqaleh@brightfuture.ir ارسال کنند.
 
 
 
  1392/02/17
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.