صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نهمين همايش بين‌المللی دكترين مهدويت در تهران برگزار می‌شود

نهمين همايش بين‌المللی دكترين مهدويت در تهران برگزار می‌شود


همين همايش بين‌المللی دكترين مهدويت روزهای دوم و سوم تيرماه در مركز همايش‌های بين‌المللی سازمان صدا و سيما در تهران برگزار می‌شود.

 حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمسعود پورسيدآقايی، رئيس موسسه آينده روشن و پژوهشكده مهدويت يكشنبه، 22 ارديبهشت‌ماه در نشستی خبری گفت: عنوان نهمين همايش دكترين مهدويت «تربيت زمينه‌ساز؛ راهبردها و راهكارها» انتخاب شده و با توجه به اينكه موضوع تربيت دغدغه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بوده است در اين برهه حساس عنوان همايش را موضوعی تربيتی قرار داده‌ايم.

وی بيان كرد: انتظار همان زمينه‌سازی برای ظهور است و رسالت منتظران، تحقق جامعه‌ای است كه زمينه‌ساز ظهور امام عصر(عج) باشد و تربیت چنين جامعه‌ای را می‌سازد و شرايط لازم برای پذيرش ولايت و حاكميت حضرت حجت را در فرد و جامعه فراهم می‌‌آورد.

رئیس موسسه آینده روشن ادامه داد: تربيت زمينه‌ساز همان تربيت اسلامی است و عنوان زمينه‌ساز فقط بر جايگاه امام در تربيت تأكيد دارد و در مبانی محوريت امام مورد تأكيد است و در گزينش اهداف، محوريت امام مورد توجه قرار می‌گيرد.

حجت‌الاسلام پورسيدآقايی ابراز كرد: موسسه آينده روشن با توجه به ضرورت زمينه‌سازی و تحقق جامعه منتظر و جايگاه تربيت در اين امر خطير موضوع نهمين همايش بين‌المللی دكترين مهدويت را «تربيت زمينه‌ساز؛ راهبردها و راهكارها» قرار داده است.

وی با اشاره به اينكه دريافت مقالات برای اين همايش در سه محور انجام خواهد شد، افزود: محور اول زمينه‌سازی نام دارد و موضوعات آن شامل مسئوليت زمينه‌سازی، شكل‌های زمينه‌سازی و جوامع اسلامی و زمينه‌سازی می‌شود.

این مسئول دومين محور را نيز تربيت و زمينه‌سازی عنوان كرد و گفت: جايگاه امام در طرح تربيتی اسلام، مبانی و اهداف تربيت اسلامی با تأكيد بر محوريت امام، رويكردهای تربيتی و زمينه‌سازی، سبك زندگی و تربيت زمينه‌ساز، نهادهای فرهنگی و تربيت زمينه‌ساز و چالش‌ها، آسيب‌ها و موانع تربيت زمينه‌ساز، موضوعات محور دوم هستند.

رئيس پژوهشكده مهدويت بيان كرد: محور سوم نيز راهبردها و راهكارها هستند كه شامل راهبردها و راهكارهای تربيت زمينه‌ساز در نهادهای فرهنگی ـ تربيتی، راهبردها و راهكارهای تربيت زمينه‌ساز در آموزش و پرورش و راهبردها و راهكارهای تربيت زمينه‌ساز در رسانه‌ها را شامل می‌شود.

وی در ادامه از ارسال نزديك به 30 مقاله داخلی و 83 مقاله از 30 كشور جهان به دبيرخانه همايش خبر داد و افزود: پيش‌بينی می‌كنيم تا اول خردادماه آينده که آخرين فرصت ارسال مقالات به دبيرخانه همايش به آدرس قم، خيابان شهدا، كوچه 25، پلاك 27 خواهد بود تعداد مقالات داخلی به 200 مقاله برسد.

حجت‌الاسلام پورسيدآقايی در پایان اظهار كرد: اميدواريم با برگزاری قوی نهمين همايش بين‌المللی دكترين مهدويت خاری در چشم دشمنان اسلام و به خصوص وهابيت تكفيری باشيم.
 
 
  1392/02/24
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.