صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

حماسه سياسي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، تجلّي بلوغ سياسي مردم ايران

حماسه سياسي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، تجلّي بلوغ سياسي مردم ايراننشست ارائه گزارش عملکرد مرکزتحقيقات در يازدهمين انتخابات رياست جمهوري با حضور دکتر علي‌اصغر غلامرضايي، معاون آموزش و پژوهش رسانه ملي، دکتر مجيد ملکي‌تبار، رئيس مرکزتحقيقات، دکتر عباس طارمي، قائم مقام مرکز و مديران، پژوهشگران، پرسشگران و کارکنان مرکزتحقيقات، روز چهارشنبه، بيست‌ونهم خرداد ماه سال جاري، در تالار پژوهش اين مرکز برگزار شد.
در اين نشست، دکتر غلامرضايي، ضمن تبريک اعياد شعبانيه و تبريک حماسه سياسي ملت ايران در انتخابات دوره يازدهم رياست جمهوي، پيروز واقعي اين انتخابات را مقام معظم رهبري و مردم فهيم ايران دانست. وي با اشاره به اصل مترقي «ولايت فقيه» به عنوان يکي از اصول قانون اساسي و جايگاه شرعي، سياسي و اجتماعي ولي‌فقيه، گفت: در نظام‌هاي مبتني بر آراي پارلماني يا معتمدين (الکترال) فشار احزاب و صاحبان سرمايه در انتخاب رئيس قوّه مجريه کاملاً مشهود است. در حاليکه، نظام جمهوري اسلامي ايران يک نظام مردم سالارانه باز است، در اين نظام ولي‌فقيه جايگاهي ويژه در حفظ مصالح نظام، پاسداري از رأي مردم، گردش قدرت، انتخاب اصلح و جلوگيري از تماميّت خواهي سلايق گوناگون دارد.
معاون آموزش و پژوهش رسانه ملي، انتخابات اخير را نماد بلوغ سياي و اجتماعي مردم ايران دانست و افزود: حضور پرشور مردم در حماسه سياسي بيست‌وچهارم خردادماه، پاسخ مثبت به دعوت مقام معظم رهبري آن هم در فضايي آرام و عقلاني بود.
وي با اشاره به تلاش‌هاي بخش‌هاي مختلف رسانه ملي از ماه‌ها قبل براي برپايي انتخابات بانشاط، به پژوهش‌هاي محتوايي و نظرسنجي‌هاي انجام شده از سوي مرکزتحقيقات اشاره کرد و گفت: مرکزتحقيقات از مدت‌ها قبل همچون ديده‌باني آگاه و هشيار، با انجام پژوهش‌هاي کيفي و محتوايي و مطالعات مربوط به انتخابات اعم از مناظره‌هاي انتخاباتي، رصد ترفندهاي شبکه‌هاي رقيب و نيز بررسي ميزان مشارکت و پيش‌بيني آراي مردم، سهم خود را در خلق حماسه سياسي ايفا کرد که جاي تبريک و خداقوت به تمامي مديران و کارکنان اين مرکز دارد در پایان این مراسم از طرف جناب آقای دکتر غلامرضایی از مدیران ، پزوهشگران و پرسشگران و سایر دست اندرکاران دخیل در نظرسنجی ها و تحلیل های کارشناسی مرکز تحقیقات در زمینه انتخابات ریاست جمهوری تقدیر به عمل آمد.

  1392/04/01
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.