صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

ارسال ۷۰۸ اثر به نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری

ارسال ۷۰۸ اثر به نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری


مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از ارسال 708 اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری خبر داد.پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: تبیین اهمیت و جایگاه علم و فناوری در پیشرفت کشور، گسترش کمی و ارتقاء کیفی سطح محتوا و مطالب رسانه‌ای در ارتباط با موضوعات علم و فناوری، جهت‌دهی رسانه‌ها در راستای مسئله‌ها و اولویت‌های نظام علم و فناوری کشور، افزایش انگیزه در فعالان رسانه‌ای برای ترویج و پوشش و انعکاس مطلوب موضوعات علمی، فناوری و نوآوری و ترویج علم از جمله اهداف برگزاری جشنواره رسانه و علم و فناوری به شمار می‌رود.

دبیرکل نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری تصریح کرد: در بخش رسانه‌های مکتوب (نشریات و خبرگزاری‌ها) در قالب خبر 79 اثر، گزارش 163 اثر، یادداشت و سرمقاله 82 اثر و عکس 60 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی افزود: همچنین در بخش رسانه‌های دیداری در قالب تله فیلم 10 اثر، مستند 130 اثر، گزارش 38 اثر و میزگرد و گفتگو 66 اثر و در بخش شنیداری هم  80 اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری ارسال شده است.

کرمی با بیان این موضوع که در موضوعات اصلی حوزه علم و فناوری توجه به 3شاخص تولید علم، نشر علم و ترویج علم از موارد مهم است، گفت: اهمیت زمینه همگانی کردن و ترویج علم کمتر از تولید و نشر علم نیست.

به گفته وی، کشور ما در تولید علم و نشر آن دارای بالاترین رتبه‌ها در جهان به اذعان آمار و گزارش مراکز معتبر جهانی است، اما نمی‌توانیم بگوییم در ترویج علم هم در بین سایر کشورها دارای رتبه بالایی است.

عضو شورای سیاست گذاری نخستین جشنواره رسانه رسیدن به راه‌ها و روش‌های تبدیل تخصص‌ها و دستاوردها و موضوعات علمی را به زبان ساده برای مخاطبان مهم‌ترین رسالت این جشنواره برشمرد و ادامه داد: در بسیاری از موارد علمی نیاز به یک تعریف و توصیف است تا تمام گروه‌های سنی از همه اقشار جامعه بتوانند متوجه این اتفاق مهم علمی و فناوری شوند، به هر حال این حق مردم است که بدانند کشورشان به چه جایگاهی در جهان و چگونه رسیده است و این چگونگی و توصیف مراحل به عهده افرادی است که وظیفه اطلاع رسانی و ترویج را دارند.
 
 
  1392/04/23
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.