صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

اعلام فراخوان دومين همايش بين‌المللی فلسفه دين

اعلام فراخوان دومين همايش بين‌المللی فلسفه دين


 

دومين همايش بين‌المللی فلسفه دين به منظور فراهم ساختن زمينه گفت‌وگو و پژوهش‌های بنيادين، از سوی انجمن علمی فلسفه دين ايران در روزهای 23 و 24 دی‌ماه سال جاری در ايران برگزار می‌شود.

انجمن علمی فلسفه دين ايران كه با هدف پيشبرد تفكرات فلسفی در حوزه دين و تقويت پژوهش‌های علمی، دومين همايش بين‌المللی فلسفه دين را در ايران در 23 و 24 دی‌ماه سال جاری برگزار می‌كند، از همه انديشمندان، محققان و دانشجويان برای شركت در اين همايش دعوت كرده است.

بنا بر اين گزارش، «الهيات تطبيقی»، «علم و دين/علم دينی»، «تنوع اديان» و «فلسفه دين و حكمت اسلامی» محورهای اين همايش هستند.

مهلت ارسال چكيده مقالات 20 مهرماه، زمان اعلام پذيرش اوليه علمی حداكثر يك ماه پس از دريافت چكيده مقاله، مهلت ارسال اصل مقالات 25 آذرماه، و مهلت ثبت نام 25 آذر 1392 اعلام شده است.

از اهداف اساسی انجمن علمی فلسفه دين ايران در برگزاری اين همايش، گسترش علمی مباحثات و تحقيقات در حوزه فلسفه دين ميان اساتيد و پژوهشگران كشورهای مختلف در اين زمينه است.

در فراخوان اين همايش و در بيان دليل انتخاب اين هدف نيز آمده است: «حوزه دين، دغدغه اصلی جوامع و انسان‌ها در نگاه به آينده است. با توجه به محوريت دين و معنويت در دنيای آتی، انجام نشست‌ها و تحقيقات فلسفی در دين، مهمترين رويكرد همگرايی محسوب می‌شود. فلسفه، فرهنگ، سياست و اجتماع در سده حاضر تحت تأثير دين بوده و تأملات در حوزه دين، بيشترين و نيرومندترين تأثيرات را بر جوامع، فرهنگ‌ها و انسان‌ها خواهد داشت».
 
  1392/05/01
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.