صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

مراسم اختتاميه نمايشگاه قرآن برگزار می‌شود

مراسم اختتاميه نمايشگاه قرآن برگزار می‌شود


مراسم اختتاميه بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، فردا شب، 13 مردادماه برگزار می‌شود.

با پرپايی مراسم اختتاميه، پرونده كار بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، فردا شب، يكشنبه، 13 مردادماه بسته خواهد شد.

اين مراسم ساعت 21:30 در سالن اصلی مصلی امام خمينی(ره) برگزار می‌شود و در آن سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمين حميد محمدی، رئيس بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم و معاون قرآن و عترت وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی می‌كنند.

در آيين اختتاميه نمايشگاه بيست و يكم از بخش‌های برتر، نفرات برتر در مسابقات قرآنی بخش دانشگاهی و از سه قهرمان قرآنی كه با رای بازديدكنندگان انتخاب شدند، با اهدای جوايزی تجليل به عمل می‌‌آيد.

بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن از 13 تيرماه مصادف با 26 شعبان كار خود را به مدت يك ماه آغاز كرد، شعار امسال نمايشگاه «قرآن، سبك زندگی» انتخاب شد و تمامی بخش‌ها با اين شعار محوری برنامه‌های خود را برای بازديدكنندگان ارائه كردند.

در اين دوره تعدادی از بخش‌های نمايشگاه سال گذشته كه ارتباط محتوايی با هم داشتند، در هم ادغام شدند و بدين ترتيب بيش از 40 بخش پذيرای علاقه‌مندان به حضور در اين نمايشگاه معنوی بودند.

پيش از اين در نشست خبری افتتاح اين دوره از نمايشگاه اعلام شده بود كه در مراسم افتتاحيه رئيس جمهور دولت دهم و در مراسم اختتاميه، رئيس جمهور دولت يازدهم حضور پيدا می‌كند كه ظاهرا به خاطر قرين شدن مراسم تحليف حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحانی با مراسم اختتاميه و ميزبانی وی از سران كشورهای ميهمان، در اين مراسم حضور پيدا نمی‌كنند.

اختتاميه بخش‌های بيست و يكمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم به تدريج از چهارشنبه در محل بخش‌ها انجام شد و انتظار می‌رود تا پايان امروز، شنبه، 12 مردادماه تمامی بخش‌های 40گانه مراسم اختتاميه خود را برگزار كنند.

يادآور می‌شود، مراسم اختتاميه به صورت هم‌زمان با فعاليت ساير بخش‌ها انجام می‌شود و در اين ساعت نمايشگاه تعطيل نيست و علاقه‌مندان می‌توانند تا ساعت 24 فردا، 13 مردادماه از بخش‌های آن ديدن كنند.
 
 
  1392/05/12
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.