صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

برگزاری همايش تحليل و بازكاوی خطبه غدير

برگزاری همايش تحليل و بازكاوی خطبه غدير


همايش تحليل و بازكاوی خطبه غدير در راستای آگاهی‌بخشی و شناخت بيشتر زوايای پيدا و پنهان اين ميراث ارزشمند آبان سال جاری برگزار می‌شود.

هادی غفاری، رئيس دانشگاه پيام نور استان مركزی، با تأكيد بر غدير به عنوان حياتی‌ترين واقعه در صدر اسلام، گفت: قطعا مهم‌ترين موضوعی كه اهميت و جايگاه رفيع امامت و ولايت را در نظام اسلامی نشان می‌دهد واقعه غدير است.

وی ادامه داد: همايش تحليل و بازكاوی خطبه غدير در راستای آگاهی‌بخشی و شناخت بيشتر زوايای پيدا و پنهان اين ميراث ارزشمند پيش‌بينی شده است كه ضرورت اين شناخت با ارائه بينشی صحيح و متعالی نسبت به ولايت و تبيين مبانی فلسفی و جريان شناسی اين واقعه نمايان خواهد شد.

رييس دانشگاه پيام نور استان مركزی تبيين محتوای خطبه غدير در اين همايش و موارد مشابه آن را منشأ اثراتی مثبت در بصيرت‌افزايی جامعه اسلامی دانست و افزود: ضرورت ولايت فقيه، تبيين نظام سياسی اسلام، تحكيم وحدت اسلامی، تبيين بيداری جهان اسلام و تقريب مذاهب اسلامی، از پيامدهای مهم برگزاری همايش تحليل و بازكاوی خطبه غدير به شمار می‌آيند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اينكه در سال گذشته كنگره ملی با عنوان آموزه‌های دينی در انديشه امام علی(ع) با همكاری بنياد بين المللی غدير استان، سازمان بسيج اساتيد استان و استانداری مركزی برگزار شد، گفت: با توجه به استقلال مطلوب محققان، اساتيد و صاحب‌نظران از اين همايش بر آن شديم تا امسال نيز همايش تحليل و بازكاوی خطبه غدير را با همكاری دانشگاه‌ها و برخی از نهادها برگزار كنيم.

لازم به ذكر است كه اين همايش در راستای شناخت بيشتر جوانب و زوايای پيدا و پنهان ميراث ارزشمند خطبه غدير در آبان ماه سال امسال به همت دانشگاه پيام نور استان مركزی و با همكاری بنياد بين‌المللی غدير استان مركزی، شورای سياست‌گذاری ائمه جمعه استان مركزی، نهاد نماينگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مركزی، سازمان بسيج اساتيد استان مركزی، جهاد دانشگاهی استان مركزی و دانشگاه‌های آزاد اسلامی و علوم پزشكی شهرستان اراك برگزار می‌شود.
 
 
  1392/05/22
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.