صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

تمدید مهلت دریافت چکیده مقالات کنگره الغدیر

تمدید مهلت دریافت چکیده مقالات کنگره الغدیر


 مهلت دریافت چکیده مقالات کنگره الغدیر تمدید شد.بر اساس اعلام دبیرخانه همایش  مهلت دریافت چکیده مقالات که پیش از این تا 19 مرداد اعلام شده بود،تا پایان شهریورماه تمدید شد.این کنگره در 3 محور اصلی غدیر و امت اسلامی، آموزه های غدیر و بررسی های تاریخی ماجرای غدیر برگزار می شود.

در محور نخست این کنگره یعنی « غدیر و امت اسلامی» 4 عنوان غدیر و تمدن اسلامی،غدیر و آینده جهان اسلام،غدیر و وحدت امت اسلامی  و از غدیر تا صلح جهانی به عنوان موضوعات اصلی اعلام شده اند .

آموزه های سیاسی و حکومتی غدیر،جایگاه غدیر در منظومه فکری و اعتقادی اسلام ، تبیین نگرشهای اخلاقی پیام غدیر و  نسبت غدیر با رسالت انبیاء موضوعات محور دوم کنگره « آموزه های غدیر» هستند .

علاقه مندان به ارائه اثر مرتبط با محور سوم یعنی« بررسی های تاریخی ماجرای غدیر» باید 3 موضوع اصلی چگونگی انعکاس ماجرای غدیر در تاریخ ،چالشهای مفهومی و مصداقی در مضامین خطبه غدیر و  نسبت خطبه غدیر با آیات منتسب به آن واقعه را مورد نظر داشته باشند .
برای اطلاع از جزئیات بیشتر برگزاری این کنگره می توانید به نشانی alghadircongress.ir مراجعه کنید.همه اطلاعات به زبان های عربی و انگلیسی،راهنمای تدوین مقالات،شیوه استناد و ... در این سایت در دسترس است .

 

  1392/05/26
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.