صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

همايش علمی و پژوهشی تجلی نماز و مسجد در فرهنگ رضوی

همايش علمی و پژوهشی تجلی نماز و مسجد در فرهنگ رضوی


همايش علمی و پژوهشی تجلی نماز و مسجد در فرهنگ رضوی به همت ستاد عالی كانون‌های مساجد در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.

 به مناسبت ميلاد با سعادت عالم‌آل‌محمّد(ص) حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) و همزمان با دهه كرامت ستاد عالی كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد كشور و دبيرخانه كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خراسان رضوی همايش علمی و پژوهشی تجلی نماز و مسجد در فرهنگ رضوی را برگزار می‌كند.

در اين همايش اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و بنياد فرهنگی و هنری امام رضا(ع) و ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی با ستاد عالی كانون‌های مساجد همكاری می‌كنند.

اين همايش با اهداف «اشاعه و ترويج معارف رضوی»، «گسترش فعاليت‌های فرهنگی مرتبط با سيره ائمه معصومين به ويژه امام رضا(ع)»، «توجه به نقش مسجد و نماز در سلامت جامعه»، «بازخوانی نماز و مسجد در آموزه‌های رضوی» برگزار می‌شود.

گفتنی است كه ‌همايش علمی و پژوهشی تجلی نماز و مسجد در فرهنگ رضوی با محورهای «بازشناسی نماز مطلوب و مسجد الگو در كلام رضوی»، «آسيب شناسی وضع موجود نمازهای جماعت و مساجد»، «نماز مطلوب و مسجد نمونه در فرهنگ رضوی»، «نقش مسجد و نماز در نفی آسيب‌ها و منكرات»، «نقش نماز و مسجد در رشد و تعالی جامعه»، «كاركرد مسجد و نماز در آموزه‌های رضوی»، «نقش نماز و مسجد در افزايش معرفت و بصيرت دينی»، «نقش نماز و مسجد در تربيت نسل نو»، «مسجد و تشكل‌های فرهنگی مردمی»، «نقش نماز و مسجد در خودسازی انسان‌ها»، «نقش نماز و مسجد در تربيت انسان صالح» اجرايی می‌شود.

«نماز، مسجد، فرصت‌ها و تهديدها»، «نقش نماز و مسجد در ايجاد وحدت اجتماعی و سياسی»، «نقش نماز و مسجد در اخلاق فردی و اجتماعی»، «نماز، مسجد و بيداری اسلامی»، «نقش امام جماعت و هيئت امنا در پويايی و بالندگی مسجد»، «حقوق متقابل مسجد، نماز، مردم و جامعه»، «جايگاه خدمت به مسجد و نمازگزاران در كلام رضوی»، «آداب و ادب حضور در مسجد و نماز جماعت»، «نقش خدمات اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی مسجد» از ديگر محورهای اين همايش به شمار می‌آيند.

لازم به ذكر است كه علاقه‌مندان به شركت در اين همايش می‌توانند مقالات خود را به دبيرخانه همايش واقع در مشهد مقدس، ميدان صاحب الزمان، صاحب الزمان 14، مجتمع فرهنگی و هنری صاحب الزمان ارسال كنند يا با شماره تلفن 1 -7288040 -0511 تماس حاصل كنند.
 
  1392/05/27
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.