صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

کنفرانس بین‌المللی مدیران استراتژیک در تهران برگزار می‌شود

کنفرانس بین‌المللی مدیران استراتژیک در تهران برگزار می‌شود


کنفرانس بین‌المللی مدیران استراتژیک با حضور بیش از هزار و 300نفر از مدیران ارشد سازمان‌ها و فعالان حوزه استراتژی و میهمانان خارجی 13 و 14 بهمن ماه امسال در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود.

کوروش معتمدی دبیر این کنفرانس با اعلام خبر فوق گفت: این کنفرانس با هدف گسترش تفکر و برنامه‌ریزی استراتژیک و توسعه هوشمندی کسب و کار از سوی انجمن بین‌المللی مدیران ایرانی با همکاری انجمن مدیریت ایران، انجمن بین‌المللی مدیران استراتژیک، سازمان EUROCERT اروپا، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و موسسه پیشبرد مدیریت استراتژیک معاصر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به دشواری برنامه‌ریزی و جاری سازی استراتژی در سازمان‌ها و چالش برانگیز بودن این مسیر، ضروری است سازمان‌ها توانایی خود را برای طی کردن این مسیر محک بزنند. به همین منظور آمادگی استراتژیک به عنوان یکی از محورهای این کنفرانس انتخاب شده است.

معتمدی با بیان این موضوع که در ارزیابی آمادگی استراتژیک سازمان، تجارب و تکنیک‌های سناریو نگاری و آینده‌نگاری در مدیریت استراتژیک مورد بحث و هم‌اندیشی مدیران قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: از آنجا که آینده‌نگاری فرایندی نظام‌مند، مشارکتی و گردآورنده ادراکات آینده است که چشم اندازی میان مدت تا بلند مدت را با هدف اتخاذ تصمیم‌های روزآمد و بسیج اقدام‌های مشترک بنا می‌سازد، ضروری است مدیران در ارزیابی آمادگی استراتژیک سازمان آن را لحاظ کنند.

دبیر کنفرانس بین المللی مدیران استراتژیک ادامه داد: مدیریت استراتژیک در شرایط عدم قطعیت، تصمیم گیری استراتژیک زمان واقعی، رویکردهای نوین مدیریت استراتژی، مدیریت استراتژیک منابع انسانی از دیگر محورهای این کنفرانس دو روزه است.

وی اظهار داشت: در این رویداد علمی که به عنوان بزرگترین گردهمایی مدیران سراسر کشور به شمار می‌رود، سخنرانانی از کشورهای آمریکا، استرالیا، هلند و دانمارک به سخنرانی خواهند پرداخت.

معتمدی گفت: از مهمترین سخنرانان این رویداد علمی می‌توان به سخنرانی پروفسور «رون مایر» رئیس مرکز مدیریت استراتژیک هلند و نیز سخنرانی دکتر «پل هانتر» عضو ارشد انجمن بین‌المللی مدیریت استراتژیک آمریکا و استرالیا اشاره کرد.

وی افزود: همزمان با برپایی کنفرانس بین‌المللی مدیران استراتژیک، اولین جایزه ملی مدیریت استراتژیک نیز برگزار خواهد شد.

معتمدی خاطر نشان کرد: در این کنفرانس همچنین مباحثی از قبیل تولد دوباره سازمان‌های ایرانی در وضعیت کنونی و مدیریت استراتژیک در سازمان‌های دولتی و غیرانتفاعی، سازمان‌های هولدینگ، موسسات پولی و اعتباری و موسسات حوزه انرژی مورد بحث و تبادل نظر کارشناسان و صاحب‌نظران قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت این کنفرانس به نشانی www.strategicmanagers.ir مراجعه کنند.
 
 

 

  1392/05/28
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.