صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

مهلت دریافت مقالات همایش «مطالعات تاریخ ایران دوره صفوی» تمدید شد

مهلت دریافت مقالات همایش «مطالعات تاریخ ایران دوره صفوی» تمدید شد


 

مهلت دریافت مقالات همایش بین‌المللی «مطالعات تاریخ ایران دوره صفوی» تا ۱۵ شهریور ۹۲ تمدید شد.

همایش بین المللی مطالعات تاریخ ایران دوره صفوی (اجلاس اول: پژوهش در منابع اصلی، نسخ خطی و اسناد) در روزهای 9 و 10 آبان 1392 توسط انجمن ایرانی تاریخ برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش، تعداد چکیده های دریافتی 250 چکیده بود که پس از بررسی این چکیده‌ها در شورای علمی و اعلام نظر داوران، حدود 180 چکیده پدیرفته و با نویسندگان برای ارسال اصل مقالات تماس گرفته شد که تا کنون حدود 40 مقاله به دبیرخانه ارسال شده است.

تاکنون از کشورهایی ترکیه، فرانسه و آمریکا نیز مقالاتی دریافت شده است.

همایش بین المللی مطالعات تاریخ ایران دوره صفوی (اجلاس اول: پژوهش در منابع اصلی، نسخ خطی و اسناد) در شش محور اصلی تاریخ نگاری و تاریخ نگری (بر اساس منابع اصلی، نسخ خطی و اسناد)؛ جستجوی روش شناختی در منابع اصلی، نسخ خطی و اسناد تاریخی؛ معرفی آرشیوها و نسخ خطی؛ بررسی و معرفی اسناد و مدارک عصر صفوی؛ تحلیل تأثیر خاستگاه اقلیمی، مذهبی، فرهنگی مؤلفان در رویکرد آنان به تاریخ؛ مطالعه تطبیقی و بررسی های موضوعی در منابع اصلی، نسخ خطی و اسناد تاریخی مقاله می پذیرد.

علاقمندان برای شرکت در این همایش می‌توانند مقالات خود را به نشانی دبیرخانه انجمن ایرانی تاریخ، تهران، خیابان میرداماد، انتهای خیابان شهید حصاری، ساختمان آرشیو ملی، طبقه هشتم، اتاق 17  یا به نشانی الکتریکی

info@ishistory.ir ارسال کنند.
 
  1392/06/12
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.