صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

تشکیل کارگروه‌های فرهنگی در راستای تحقق سبک زندگی جامعه اسلامی

تشکیل کارگروه‌های فرهنگی در راستای تحقق سبک زندگی جامعه اسلامی


    
دبیر فرهنگی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در زمینه گفتمان سازی برای رشد معنوی تشکیلات تحت عنوان سبک جامعه اسلامی کارگروه‌هایی ایجاد شده است.محمد معمارباشی دبیر فرهنگی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار بر این است که گفتمان شاخص واحد فرهنگی با تاکید بر رشد معنوی تشکیلات تحت عنوان فصل زندگی جامعه اسلامی در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: برای تحقق این هدف کمیسیون اصلی به اضافه 5 کارگروه منطقه‌ای تشکیل شده است.

معمارباشی با اشاره به فعالیت‌های کارگروه این واحد تصریح کرد: اولین کارگروه، کارگروه حبل‌المتین است که تجلی‌بخش آموزه‌های قرآنی در سه سطح انس با قرآن، تدبیر در آن و عمل به فرامین الهی به منظور دنباله‌روی آرمان‌های شهدا در ترویج روحیه جهادی از جمله اهداف آن است.

وی افزود: همچنین در تعیین وظایف کارگروه، پژوهش و انتشار فرهنگ قرآن، ارائه برنامه قرآنی، ترویج سبک زندگی شهدا و واکاوی سیره اهل بیت تعیین شده است.

دبیر فرهنگی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان همچنین تاکید کرد: دومین کارگروه،‌کارگروه رسانه است که انتشار ماهنامه فرهنگی و درج رخدادهای فرهنگی کشور به علاوه رصد فرمایشات رهبری در زمینه فرهنگی در دستور کار آن قرار دارد.

به گفته وی، برپایی نمایشگاه‌های مناسبتی، ‌تهیه جزوات آموزشی برای ترویج سبک زندگی و ارتباط با مراکز فرهنگی اساسی کشور مثل کمیسیون فرهنگی م وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله اهداف این کارگروه است.

معمارباشی در توضیح وظایف کارگروه مبارزه با تهاجم فرهنگی اذعان داشت: انتشار کلیپ‌های مناسب با هنر اسلامی، سبک پوشش ایرانی اسلامی و مدیریت اسلامی نیز در دستور کار این کارگروه قرار دارد.

دبیر فرهنگی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در توضیح وظایف کارگروه 313 افزود: همانطور که از نام این کارگروه پیداست بیشترین وظایف این کارگروه در زمینه تبیین فرهنگ متنظران در عصر غیبت و معرفی اهداف مشترک فرهنگ عاشورا و فرهنگ انتظار است.

وی در پایان تصریح کرد: انتظاری که واحد فرهنگی اتحادیه جامعه اسلامی از وزیر ارشاد دارد این است که نیروهای ارزشی را در سطح سینما و تئاتر شناسایی کند و همچنین باید در فضای رسانه مشخص شود که جنگ نرم چه فضایی دارد. واحد فرهنگی همچنین قصد پیگیری سینما و فرهنگ را در ابعاد ایرانی و اسلامی دارد.
 
 
  1392/07/06
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.