صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

دانشگاه صدا و سیما باید مشعل و چراغی فروزان در برابر رسانه ملی باشد

دانشگاه صدا و سیما باید مشعل و چراغی فروزان در برابر رسانه ملی باشد


رئیس سازمان صدا و سیما گفت: اگر رسانه ملی بخواهد در راستای منویات رهبر انقلاب حرکت کند، این حرکت به عهده دانشگاه صدا و سیماست و این دانشگاه باید مشعل و چراغی فروزان در برابر رسانه ملی باشد.عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما در مراسم جشن آغاز سال تحصیلی دانشگاه صدا و سیما در جمع دانشجویان این دانشگاه گفت: این دانشجویان هستند که در کنار اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه تشکیل داده و به آن موضوعیت می‌بخشند.

وی با تبریک ارتقای دانشکده صدا و سیما به دانشگاه صدا و سیما گفت: همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند،رسانه ملی یک دانشگاه عمومی است، پس دانشگاه صدا و سیما، دانشگاه دانشگاه عمومی است.

رئیس هیئت امنای دانشگاه صدا و سیما با اشاره به نقش تعیین کننده این دانشگاه به عنوان پشتوانه رسانه ملی، گفت: تراز دانشگاهی که پشتوانه رسانه ملی جمهوری اسلامی است به دست دانشجویان این دانشگاه شکل می‌گیرد که مطمئنا باید از درجه بالایی برخودار باشد.

ضرغامی با اشاره به جایگاه بالای دانشگاه صدا و سیما در حوزه‌های فنی و مهندسی در سطح علوم جهانی، خاطر نشان کرد: علی رغم تمام این پیشرفت‌ها باید بیشتر آموزش دید و این آموخته‌ها را در خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم از طریق رسانه ملی به کار بست.

وی با درخواست تحریف ماموریت‌ها و مسئولیت‌های دانشگاه صدا و سیما متذکر شد: باید در زمینه‌های محتوایی، فکری و رشته‌های علوم انسانی که در رسانه ملی متجلی می‌شود بیش از پیش تلاش کنیم.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه گستردگی رسانه ملی از سینما بیشتر است، افزود: دانشگاه صدا و سیما به عنوان پشتوانه رسانه ملی با سایر دانشگاه‌ها تفاوت دارد زیرا مستقیما با تربیت مردم مرتبط است.

ضرغامی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد تمدن اسلامی است، اظهار داشت: تولید فکر و تربیت انسان‌هایی در تراز این افکار، پایه‌های تمدن نوین اسلامی است که سازمان صدا و سیما در ترویج این تمدن جایگاه حساس و بی بدیلی دارد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در تولید علم و رفع مشکلات اقتصادی، خاطر نشان کرد: اگر رسانه ملی بخواهد در راستای منویات رهبر انقلاب حرکت کند، این حرکت به عهده دانشگاه صدا و سیما است و این دانشگاه باید مشعل و چراغی فروزان در برابر رسانه ملی باشد.

ضرغامی با بیان اینکه رهبر انقلاب با عالیترین تعابیر علی الخصوص در ایام انتخابات ریاست جمهوری از فعالیت رسانه‌ ملی تقدیر کرد، اظهار داشت: علی رغم عملکرد خوب سازمان صدا و سیما در حوزه‌های حساس و راهبردی اما همچنان باید تلاش‌های زیادی صورت پذیرد و دانشگاه صدا و سیما نیز باید در این رستا به رسانه ملی کمک کند.

وی به شتاب رشد علمی ایران در سطح جهان اشاره کرد و افزود: این شتاب 13 برابر رشد جهانی است و مطمئنا پشتوانه هر پیشرفت، توسعه و تحول اقتصادی است.

رئیس سازمان رسانه ملی در پایان با اشاره به افق رسانه در حوزه موسیقی و تاکیدات مقام معظم رهبری در این عرصه ازمدیران دانشگاه صدا و سیما خواست تا از افق‌های رسانه‌ای ایجاد شده در سازمان صدا و سیما در راستای ارتقای سطح کیفی دانشجویان این دانشگاه بهره جویند.
 
  1392/07/09
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.