صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

برگزاری هفتمين جشنواره فارابی در آبان‌‌ماه

برگزاری هفتمين جشنواره فارابی در آبان‌‌ماه


هفتمين جشنواره بين‌المللی فارابی، ويژه تحقيقات علوم انسانی و اسلامی، چهارم آبان‌ماه جاری در محل مركز همايش‌های بين‌المللی برج ميلاد برگزار می‌شود.

حدود 2 هزار اثر پژوهشی در بخش آثار داخلی در اين دوره جشنواره دريافت شده كه در دوازده گروه علمی مورد ارزيابی قرار گرفته است و بيشترين آثار اين دوره متعلق به گروه فقه، اصول، علوم قرآن و حديث است.

مراسم اعطای جوايز برگزيدگان هفتمين جشنواره بين‌المللی فارابی، چهارم آبان‌ماه جاری در محل مركز همايش‌های بين‌المللی برج ميلاد برگزار می‌شود و علاقمندان می توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر به پايگاه اطلاع‌رسانی اين همايش به نشانی www.farabiaward.ir مراجعه كنند.

گفتنی است، وزارت علوم تحقيقات و فناوری برای ترغيب و تشويق پژوهشگران حوزه علوم انسانی به انجام تحقيقات بنيادی و كاربردی اصيل منطبق با ملاك‌های علمی و دانش بومی و همچنين شناسايی، معرفی و تقدير از محققان و دانشمندان برتر حوزه علوم انسانی و اسلامی، جشنواره بين‌المللی فارابی را تاسيس كرده است و هفتمين دوره را با مشاركت سازمان‌ها و مؤسسات علمی داخلی و بين‌المللی برگزار می‌كند.

لازم به ذكر است، آثار پژوهشی هفتمين جشنواره بين‌المللی فارابی در دو بخش داخلی و خارجی پذيرفته می شوند كه بخش خارجی مخصوص پژوهشگران غير ايرانی و آثار مربوط به حوزه فرهنگ و‌ تمدن ايرانی و اسلامی است.
 
  1392/07/23
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.