صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

اعلام فراخوان مقاله دهمین هم‌اندیشی حلقه نشانه‌شناسی تهران

اعلام فراخوان مقاله دهمین هم‌اندیشی حلقه نشانه‌شناسی تهران


دبیرخانه دهمین هم‌اندیشی حلقه نشانه‌شناسی تهران که قرار است اواسط اسفندماه با موضوع «نشانه‌شناسی اخلاق»، برگزار شود، ضمن اعلام فراخوان مقاله، از مهلت ارسال آثار پژوهشی تا تاریخ 30 بهمن‌ماه خبر داد.

  دهمین هم‌اندیشی حلقه نشانه‌شناسی تهران با موضوع «نشانه‌شناسی اخلاق»، اواسط اسفندماه در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی برگزار می‌شود و بر همین اساس، دبیرخانه این هم‌اندیشی، ضمن اعلام فراخوان مقاله، از مهلت ارسال آثار پژوهشی تا تاریخ 30 بهمن‌ماه خبر داد.

هدف از برگزاری این همایش،  بررسی کارکردهای اخلاقی در ارتباط با ساختارهای ارزشی و کاربرد آنها در درون نظام‌های نشانه‌ای و موقعیت‌های اجتماعی‌ ـ فرهنگی است و محورهای اصلی هم‌اندیشی اخلاق شامل جایگاه اخلاق در نشانه‌شناسی، کارکردهای نشانه‌، معنایی اخلاق در درون نظام‌های گفتمانی، نقش اخلاق در تحول ارزش‌های اجتماعی- فرهنگی، اخلاق؛ دیگری فردی/ دیگری جمعی، اخلاق و آرمان‌گرایی، جایگاه بین‌رشته‌ای اخلاق، جایگاه اخلاق در گفتمان‌های هنری و جایگاه اخلاق در گفتمان‌های ادبی است.

دبیر علمی این هم‌‌اندیشی، حمیدرضا شعیری، دانشیار دانشگاه تربیت مدرس است و اساتیدی چون احمد پاکتچی، ‌فرزان سجوی،‌ ‌علی عباسی، بابک معین، امیرعلی نجومیان، بهمن نامورمطلق و فاطمه بنویدی به عنوان اعضای هیئت علمی در این هم‌اندیشی حضور دارند.

پژوهشگران و محققان می‌توانند چکیده مقالات خود را حداکثر تا تاریخ 30 دی‌ماه به نشانی hamandishi10@iransemiotics.ir ارسال کنند. زمان دریافت اصل مقالات تاریخ 30 بهمن‌ماه است و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی حلقه نشانه‌شناسی تهران به نشانی www.iransemiotics.ir  مراجعه کنند.


  1392/09/25
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.