صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

در چهاردهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فنّاوري کشور انجام شد: عرضه آثار پژوهشي حوزه پژوهش رسانه ملّي

در چهاردهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فنّاوري کشور انجام شد: عرضه آثار پژوهشي حوزه پژوهش رسانه ملّي


به گزارش روابط عمومي مرکز تحقيقات صداوسيما چهاردهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش و فنّاوري همزمان با آغاز هفته پژوهش، با ارائه دستاوردهاي پژوهشي واحدهاي پژوهشي سازمان از
23 تا 27 آذرماه و به مدت 5 روز در ساختمان شهداي راديو در حال برگزاري مي‌باشد. در اين نمايشگاه واحدهاي مختلف پژوهشي سازمان صداوسيما، ازجمله مرکز تحقيقات، مرکز پژوهش‌هاي، دانشکده صداوسيماي قم، معاونت آموزش و پژوهش و فنّاوري دانشگاه صداوسيما، دانشکده صداوسيماي قم، اداره کل پژوهش‌هاي معاونت صدا، اداره کل آموزش و پژوهش‌ معاونت سيما، اداره کل تحقيقات و جهاد خودکفايي، مديريت پژوهش کاربردي معاونت برون‌مرزي، مديريت آموزش و پژوهش معاونت رسانه‌هاي مجازي و مديريت آموزش و پژوهش مرکز موسيقي و سرود جديدترين محصولات پژوهشي خود را در قالب کتاب، پژوهش و نشريات در معرض ديد علاقه‌مندان قرار دادند.
مرکز تحقيقات صداوسيما با ارائه آثار گوناگون در بخش‌هاي مختلف همچون؛ کتاب،
گزارش پژوهشي، پژوهش‌هاي انجام شده در سال‌هاي اخير در حوزه‌هاي اثرسنجي، نيازسنجي، پژوهش‌هاي کاربردي و ... و معرفي و عرضه فصلنامه‌هاي پژوهش‌هاي ارتباطي، مطالعات سبک زندگي، مطالعات انتخابات، مطالعات ماهواره و رسانه‌هاي جديد و ماهنامه پيام‌پژوهش و توزيع بروشور و لوح‌هاي فشرده معرفي مرکز تحقيقات در چهاردهمين نمايشگاه حضور يافت.
معرفي فعاليت‌هاي واحدهاي آموزش و پژوهش مراکز صداوسيما در قالب انواع پژوهش‌هاي انجام شده بويژه پژوهش‌هاي منجر به توليد و نمايش فيلم‌هاي توليد شده از اين پژوهش‌ها يکي از بخش‌هاي غرفه مرکز تحقيقات در اين نمايشگاه بود. مرکز پژوهش‌هاي اسلامي نيز آثاري در عنوان‌ها و موضوع‌هاي گوناگون به بازديدکنندگان نمايشگاه عرضه کردند که از آنها مي‌توان به «پژوهش فيلمنامه‌اي حضرت زهرا (سلام‌الله عليها)، «آيين برنامه‌سازي محرم»، «مناسبت‌نامه» و ... همچنين نرم‌افزار «گنجينه پيام» اشاره کرد.
دانشگاه صداوسيماي قم نيز که با مرکز پژوهش‌هاي اسلامي در اين نمايشگاه حضور داشت آثاري را ازجمله «درآمدي بر ارتباطات و اطلاعات در اسلام»، «حکمت هنر (هنر از محضر سنت و مدرنيته)»، «ادبيات تطبيقي در ايران» و «فقه، نگاه و رسانه‌هاي تصويري» را به علاقه‌مندان اين حوزه ارائه کرد.
همچنين واحد پژوهش‌هاي کاربردي برون‌مرزي با بيش از 30 نسخه کتاب ازجمله «استعفاي پاپ و آينده کليساي کاتوليک»، «چرايي هم هدفي جبهه النصر با اسرائيل و آمريکا در جنگ عليه دولت سوريه»، «بارزاني و نقش دموکرات کردستان در تضعيف دولت مرکزي در عراق» و ... در اين نمايشگاه حضور داشت.
در اين نمايشگاه آموزش و پژوهش رسانه‌هاي مجازي با بيش از 7 گزارش پژوهش، 18 مقاله و کتاب ازجمله «رسانه‌هاي اجتماعي در جهان مجازي»، «کيک قدرت و رسانه‌هاي نوين» و ... و مديريت آموزش و پژوهش مرکز موسيقي و سرود با به نمايش گذاشتن آلات موسيقي و بيش از 32 عنوان گزارش پژوهشي ازجمله «پيام و روايت در فرايند کليپ»، «موسيقي در راديو به مثابه متن» و ... شرکت داشتند.
در سومين روز از شروع به کار اين نمايشگاه آقاي دکتر صوفي معاون محترم صدا به همراه مديران اين مجموعه و آقاي دکتر ملکي‌تبار رئيس مرکز تحقيقات و دبير ستاد هفته پژوهش سازمان و تني چند از مديران و پژوهشگران از اين نمايشگاه بازديد کردند. شايان ذکر است همزمان با اين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي واحدهاي پژوهشي سازمان در غرفه رسانه ملّي در چهاردهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي کشور که در نمايشگاه‌ بين‌المللي برگزار شد در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفت.
گفتني است شبکه‌هاي تلويزيوني و راديويي با حضور در اين نمايشگاه و پخش برنامه‌، به معرفي بيشتر و بهتر آثار ارائه شده از سوي واحدهاي پژوهش رسانه ملّي پرداختند.


  1392/09/26
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.