صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

پنجمین همایش وقف و رسانه آغاز به کار کرد

پنجمین همایش وقف و رسانه آغاز به کار کرد


نجمین همایش وقف و رسانه امروز، هشتم دی‌ماه با حضور چهره‌های برجسته هنری، علمی و رسانه‌ای با شعار«وقف، رسانه و حماسه اقتصادی» در تالار وحدت آغاز به کار کرد.

بنابر این گزارش، در این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی حضور دارند، همچنین گفته شده است که ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیما نیز به این جمع خواهد پیوست.

این همایش با سخنرانی و خیر مقدم حسن ربیعی، مدیر کل دفتر ریاست وروابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز شد.

وی پیشینه‌ همایش وقف و رسانه را مربوط به سال 88 دانست و اظهار کرد: این همایش با هدف ایجاد تعامل مثمرثمر، موثر و هدفمند با رسانه‌های جمعی، توسعه زیرساخت‌های رسانه‌ای سازمان اوقاف، توجه به کارکردهای رسانه بر افکار عمومی، ارتقاء سطح آگاهی و شناخت مردم نسبت به وقف و آثار و برکات آن، بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های کشور برای احیاء و بهره‌وری موقوفات قدیم و ایجاد وقف‌های جدید و همچنین افزایش شناخت مردم نسبت به امامزادگان برگزار می‌شود.

ربیعی برگزاری همایش وقف و رسانه را دارای دستاوردهای متعددی همچون شناخت اصحاب رسانه از وقف و موقوفات و همچنین ارتقاء سطح شناخت و اعتماد مردم به وقف دانست و گفت: طی پنج سال گذشته و پس از برگزاری این همایش‌ها وقف در کشور با رشد 5/7 برابری نسبت به سال‌های قبل روبرو بوده است.

وی در پایان یاد آور شد: امروز وقف در بین عموم مردم به خوبی تبیین شده است و امری ناشناخته نیست و با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه توانسته‌ایم تا حدودی زحمات واقفان را جبران کنیم؛ این فرهنگ غنی از عمق تاریخ برای ما به ارث رسیده است و باید این کار نیک را در جامعه ساری و جاری کنیم.

 
 
http://www.iqna.ir/fa/News/1348074
 
  1392/10/08
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.