صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

كار خوب رسانه‌اي نوعي وقف است

كار خوب رسانه‌اي نوعي وقف است


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي،رئيس سازمان صدا و سيما  در همايش «وقف و رسانه»با بيان اين مطلب اظهاركرد:هر كس در رسانه اقدامي انجام دهد ماندگار است و اگر اين كار خوب باشد براي سال‌ها و قرن‌ها تداوم مي‌يابد،بنابراين كار خوب رسانه‌اي نوعي وقف است و پرونده همكاران رسانه با كار خوب رسانه‌اي بسته نمي‌شود.

وي افزود: كساني كه در رسانه كار مي كنند بايد بدانند كار رسانه اي مانند مقاله، سخنراني، مصاحبه و گزارش در شرايطي كه كوچك‌ترين حرف در سطح جهاني مطرح مي‌شود، ماندگار است بنابراين بايد حرفي بزنند كه خدا از آن راضي باشد.

وي توليد برنامه‌هاي خوب و بد را در آينده برنامه سازي مهم دانست و گفت:كسي كه گزارش يا مستند خوب تهيه مي كند، مصاحبه خوب انجام مي دهد و  براي رضاي خدا سوال مي كند و كسي كه فيلم و سريال خوب مي‌سازد،اگر از موضع وقف به آن نگاه كند، كه قطعاً نيز اين‌گونه است، كارهايش ماندگار مي‌شود و آثار كار خوبش به او مي‌رسد هرچند ديگر در دنيا نباشند.در مقابل كسي كه بناي گناهي را مي‌گذارد، مثلا فيلم بد مي‌سازد، مصاحبه زشت مي‌كند، تهمت و اثر انحرافي توليد مي‌كند،بدي وقف مي‌كند و سال‌ها و قرن‌ها آثار مخرب اين نوع توليد رسانه‌اي به او مي‌رسد.

رئيس سازمان صداوسيما سپس به آثار وقف پرداخت و گفت:وقف هم رسانه اي اثرگذار و با نفوذ است و كسي كه وقف مي كند اگر به درستي در جامعه شناخته شود بدون آن‌كه‌حرفي بزند مردم رابه نيكي ها و خير الهي دعوت كرده است.

وي وقف را عملي ارزشمند،عبادي،الهي، انساني، فردي و اجتماعي دانست كه اگر به درستي تبيين، ابعادش شناخته و حوزه هاي جديد براي آن تعريف شود مي تواند در صلاح جامعه بسيار مؤثر باشد.

مهندس ضرغامي در باره آثار وقف در روحيه افراد خير گفت:كار درحوزه وقف  اخلاص را بالا مي‌برد و   اعتقاد به معاد را افزايش مي دهد.

وي با اشاره به جايگاه وقف نزد ايرانيان گفت:وقف فقط منوط به ايرانيان يا ديگر مسلمانان نيست،بلكه در ديگر اديان و فرهنگ ها نيز وجود دارد؛ اما وقف در نگاه ديني و اسلامي و به ويژه در نزد ايرانيان جايگاه ويژه‌اي دارد.

رئيس رسانه ملي افزود:اگر بتوانيم با حوزه‌هاي تبليغ خوب رسانه‌ها و به ويژه رسانه ملي و سازمان اوقاف،الگويي پيدا كنيم و  وقف و تبليغ را به شكل درست هدايت و مديريت كنيم،مي توانيم براي نيازهاي فرهنگي،علمي،اجتماعي و اقتصادي جامعه برنامه‌ريزي كنيم و كمك افراد متمكن در اين حوزه نيز مي‌تواند كمك به دولت اسلامي باشد.

مهندس ضرغامي گفت: آن موقع كه وقف خيلي رايج بود حكومت‌ها و دولت‌ها مسئوليت مستقيم در اداره مردم و جامعه نداشتند و مردم خود، خود را اداره مي كردند اما اكنون كه جامعه مدرن است مردم نيازها را از دولت طلب مي كنند و اگر مقوله وقف به درستي هدايت و با نيازهاي دولت هماهنگ شود بيشتر به مردم كمك مي‌كند.

وي ابا اشاره به اين‌كه كار انجام شده در رسانه براي ترويج وقف كافي نيست ابراز اميدواري كرد:با توجهي كه مي‌شود و به ويژه ايده‌هاي خوب و اجراشدني  كه در رسانه ارائه شده اميدواريم بتوانيم قدم هاي خوبي برداريم و اين سنت الهي را بيش از پيش زنده نگه داريم.

در اين مراسم از آقاي ضرغامي، رئيس رسانه ملي با اهداي لوح يادبود قدرداني شد.

در اين مراسم رئيس سازمان صدا و سيما و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه از تمبر يادبود همايش رونمايي كردند.

گفتني است،در پنجمين همايش «وقف و رسانه» در تالار وحدت از اصحاب رسانه فعال در حوزه وقف قدرداني شد.

معاونان برون مرزي و صداي صدا و سيما،حسيني‌ باي از واحد مركزي خبر، باشگاه خبرنگاران جوان، مدير شبكه پنج سيما، مدير راديو ايران، رئيس مركز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما،مدير گروه معارف اسلامي شبكه دو سيما،لطيفي كارگردان تلويزيون،مديران عامل خبرگزاري هاي تسنيم، ايسنا،رسا،نسيم آنلاين و شبستان،دبيران اجتماعي خبرگزاري‌هاي فارس و ايكنا،سردبير نشريه سرزمين من(خسروي)،وبلاگ‌نويس در حوزه وقف(محمدي)،فعال توسعه وقف در حوزه بين‌الملل از جمله اصحاب رسانه بودند كه در حوزه وقف در اين مراسم از آن‌ها قدرداني شد.

هم‌چنين در اين مراسم از خانواده مرحوم معتمد نژاد، پدر علم ارتباطات ايران نيز ياد شد.
 
 
 
http://pririb.ir/Persian/ModulesPage.aspx?modulename=News2&action=viewtext&news=25642
 

  1392/10/09
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.