صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی

کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی


رویکرد جهان امروز به دین و دین پژوهی برای دستیابی به مبانی اصیل دینی از ضرورت و اهمیت ویژه‏ای برخوردار گشته است و یک ضرورت اجتناب ‏ناپذیر است. از این رو، درک و اثبات گزاره های دینی، روش‏های فکری متنوع و متفاوتی را می‏طلبد. به همین دلیل از همه روش‏ها و یا بیشتر آنها در فهم و اثبات گزاره‏ها و مسائل دینی باید سود جست.  بنابراین، برای مصون ماندن از برداشت غلط و تفسیر انحرافی از دین، لازم است به تناسب نوع مسائل از روش‏های عقلی و استدلالی، نقلی و تاریخی، تجربی و شهودی، فقهی، تفسیری، حدیثی و مانند آن بهره جست.  راهکارها و روش های متعدد در ارایه نظریه های دین پژوهان وجود دارد که یکی از آن روشها، برگزاری نشستهای عالمانه با حضور اندیشمندان و صاحب نظران دینی است؛ به همین ضرورت موسسه سفیران فرهنگی مبین بوشهر با همکاری مجامع علمی و دانش بنیان در نظر دارد کنگره بین المللی فرهنگ و اندیشه دینی را برگزار نماید.
 

اهداف:

1 - تولید آثار فاخر و دانش بنیان در علوم دینی و اسلامی
2 - معرفی آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی علوم  دینی و اسلامی
3 - شناسایی و معرفی پژوهشگران برجسته علوم دینی و اسلامی
محورهای همایش:
لینک محورهای همایش
فلسفه و حکمت، ادیان و مذاهب، کتب الهی علوم قرآنی و حدیث، آراء و نظریات رهبران و اندیشمندان دینی، عرفان و تصوف، تاریخ و تمدن ادیان و مذاهب، الهیات اخلاقی و اخلاق دینی، تعلیم و تربیت دینی، مدیریت و رهبری دینی، جامعه‌شناسی دینی، فرهنگ و سبک زندگی دینی، هنر و معماری دینی، تبلیغات، رسانه وارتباطات دینی، مبانی نظری اسلام، اصول فقه و کلام اسلامی، فقه در مذاهب اسلامی، اندیشه سیاسی در اسلام، حقوق اسلامی، حقوق زن در اسلام، روانشناسی اسلامی، ازدواج و خانواده، بیمه و بانکداری اسلامی، اقتصاد، تجارت و سیستم‌های مالی ـ بانکداری اسلامی، روابط بین‌الملل اسلامی، منبع‌شناسی دینی و شیوه‌های تدریس در علوم دینی و محور آزاد در دین‌پژوهی و اسلام‌شناسی محورهای کنگره اعلام شده است.
تاریخ های مهم:

تاریخ ارسال مقالات:                             تمدید تا 15 فروردین ماه 1393
تاریخ اعلام نتایج داوری:                        حداکثر ده روز بعد از ارسال مقاله
تاریخ صدور گواهینامه:                         حداکثر دو روز کاری بعد از ثبت نام نهایی
تاریخ انتشار مجموعه مقالات کامل:           *جلد اول 22 بهمن ماه 1392        *جلد دوم اول خرداد 1393
تاریخ برگزاری کنگره:                          خرداد 1393

لینک هزینه ها
توضیح هزینه های ذکر شده مربوط به سال 1392 می باشد.  افزایش هزینه در سال آینده بدیهی است.

لینک راهنمای نگارش مقالات
تمامی مقالات باید مطابق با راهنمای نگارش باشد.

لینک فرم تعهدنامه
موسسه ضمن انتشار چکیده و اصل مقالات  به صورت کامل در مجموعه مقالات، مقالات پذیرفته شده نیز در پایگاه استنادی جهان اسلام(ISC) ، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (IRANDOC) و مرکز علمی جهاد دانشگاهی(SID) و سیوسلیکا ( (CIVILICAنمایه می گردد. به همین ضرورت ارسال فرم تعهد نامه نیز ضروری است

لینک سامانه کاربران(ثبت نام، ارسال مقاله و...)
http://science1404.com/users/login.php

 
 

  1392/12/13
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.