صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نسبت عرفان موجود با عرفان اهل بیت(ع) بررسی می‌شود

نسبت عرفان موجود با عرفان اهل بیت(ع) بررسی می‌شود


نشست علمی «بررسی نسبت عرفان موجود با عرفان اهل بیت(ع)» با حضور آیت‌الله محمدحسن فاضل گلپایگانی و حجج اسلام حسن رمضانی، سیدعلی حسینی آملی و دلیر نقده‌ای بررسی می‌شود.

 نشست علمی «عرفان اهل بیت(ع)»، به همت گروه عرفان پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، فردا پنج‌شنبه 15 اسفندماه 92 با حضور و سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه در تالار معرفت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در دفتر قم برگزار می‌شود.
بنا بر این گزارش، در این نشست علمی آیت‌الله محمدحسن فاضل گلپایگانی سخنرانی خواهد کرد و حجج اسلام حسن رمضانی و سیدعلی حسینی آملی از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم به عنوان ناقد حضور خواهند داشت. دبیری علمی این نشست نیز بر عهده مدیر گروه عرفان پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی حجت‌الاسلام و المسلمین بهرام دلیر نقده‌ای خواهد بود.
در این نشست که نخستین نشست علمی عرفان اهل بیت(ع) است، دو رویکرد کلان عرفانی در حوزه، یکی رویکردی که معتقد است عرفان موجود عرفان تلقی نمی‌شود و باید عرفان اهل بیت(ع) جایگزین آن شود و دیگری رویکردی که معتقد است عرفان موجود همان عرفان اهل بیت(ع) است، بررسی خواهد شد.
یادآور می‌شود، این نشست علمی صبح پنجشنبه 15 اسفندماه 92 از ساعت 10 تا 12 در تالار معرفت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به آدرس قم، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی برگزار خواهد شد و حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

 

  1392/12/14
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.