صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

انتصاب رئيس جديد مرکز تحقيقات

انتصاب رئيس جديد مرکز تحقيقات


مراسم معارفه جناب آقاي علي صادق‌مقدسي، رئيس مرکز تحقيقات صدا و سیما ، با حضور آقای دکتر غلامرضايي، معاون آموزش و پژوهش سازمان و مديران و کارکنان مرکز تحقيقات، روز شنبه، هفدهم اسفندماه‌ سال‌جاري، در تالار پژوهش مرکز تحقيقات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي مرکز تحقيقات، دکتر غلامرضايي در اين مراسم ضمن قدرداني از خدمات آقاي دکتر ملکي‌تبار، رئيس پيشين مرکز تحقيقات، آقاي علي صادق مقدّسي را به عنوان رئيس مرکز تحقيقات صداوسيما منصوب کرد.
آقاي دکتر غلامرضايي در اين مراسم، ضمن تبريک ولادت عقيله بني‌هاشم حضرت زينب کبري (ع)، گفت: همان‌گونه که به تصريح کلام وحي، پيامبر اکرم (ص) مأمور «بلاغ مبين» است و سخنان گرانقدر حضرت اميرالمؤمنين(ع) در «نهج‌البلاغه» گردآوری شده است، رسانه ملّي و کارگزاران و پژوهشگران اين رسانه نيز وظيفه‌اي جز «بلاغت» و رساندن انديشه و کلام کامل و بي‌نقص به مخاطب ندارند. سرگرمي به عنوان يکي از کارکردهاي رسانه نيز باید منشاء خلّاقيّت و حرکت به سوي اعتلاي مخاطبان باشد نه غفلت.
معاون آموزش و پژوهش سازمان صداوسيما، مرکز تحقيقات را جايگاهي مهم در مسير توليد دانش، نياز سنجي، افکارسنجي و نظرسنجي از مخاطبان، و نقد عالمانه و پژوهش‌محور محصولات رسانه دانست و افزود: مرکز تحقيقات، سابقه پرافتخاري در انجام پژوهش‌هاي راهبردي و کاربردي مفيد داشته است و به‌ ويژه در حوزه نظرسنجي‌هاي ويژه انتخابات، عملکردي بي‌نقص همراه با  امانت‌داري و دقّت و صحّت را به نمايش گذاشته است. وي توسعه ساير پژوهش‌ها، تربيت پژوهشگران جوان و توليد آثار مکتوب و نشريات براساس نيازهاي عيني جامعه را از ديگر توفيقات مرکز در سال‌هاي اخير دانست و اظهار اميدواري کرد، رئيس جديد مرکز در رشد بيش از پيش عملکرد مرکز موفق باشد.
آقاي مقدّسي نيز در سخناني، برنامه کار خود را بر اساس اجراي طرح هاي پژوهشي رسانه‌محور براي پيشبرد اهداف رسانه، ارائه راهبردهاي دقيق به مديران ارشد رسانه ذکر کرد و گفت: با توجّه به اينکه اتّکاي رسانه ملّي بر فعاليت‌هاي پژوهشي درحوزه‌هاي سياستگذاري، برنامه‌ريزي و برنامه‌سازي است، می کوشیم تا در همين راستا تلاش کنيم.
گفتني است،  در حکم انتصاب آقاي مقدسي، بهره‌گيري از توانمندي‌هاي همکاران مرکز تحقيقات و استفاده از استادان، دانشگاه‌ها و پژوهشگران برون‌ و درون‌سازماني در ارتقای سطح عملي تحقيقات مورد نياز سازمان از جمله مطالعات کاربردي، نظرسنجي‌ها، نيازسنجي‌ها و اثرسنجي به عنوان انتظارات معاونت آموزش و پژوهش سازمان ذکر شده است.
شایان ذکر است آقای مقدسی پیش از این مدیر کل صدا و سیمای مرکز گلستان بوده است و قائم مقام مدیر‌کل خراسان رضوی، مدیر کل طرح و برنامه و نظارت معاونت صدا، مدیر کل پژوهش‌های رادیو و مدیریت ارتباطات اداره کل روابط عمومی رسانه ملی از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی ایشان به شمار می‌رود.
 


  1392/12/18
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.