صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

اعلام فراخوان همایش «گذر از علوم سیاسی غربی به علوم سیاسی اسلامی»

اعلام فراخوان همایش «گذر از علوم سیاسی غربی به علوم سیاسی اسلامی»


همایش «گذر از علوم سیاسی غربی به علوم سیاسی اسلامی» در مهرماه سال 1393 در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.

 دبیرخانه شورای تحول علوم انسانی بسیج با همکاری مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع)، معاونت پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) و پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج، همایشی را در قالب طرح «علم و ایمان» شامل سلسله نشست‌ها، دوره‌ها، سخنرانی‌ها و همایش‌های علوم انسانی اسلامی با عنوان «گذر از علوم سیاسی غربی به علوم سیاسی اسلامی» برگزار می‌کند.

بنا بر این گزارش، این همایش در سه محور اصلی «تحلیل انتقادی علوم سیاسی غربی»، «شناخت و تحلیل علوم سیاسی اسلامی» و «تبیین وتحلیل دیدگاه‌ها» اعلام فراخوان کرده است.

پژوهشگران علاقه‌مند می‌توانند چکیده مقالات خود را تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه و اصل مقالات را تا ۱۵ تیرماه سال ۱۳۹۳ به نشانی دبیرخانه همایش واقع در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، حدفاصل خیابان ابوریحان و فلسطین،جنب نشر شاهد، پلاک  ۱۱۱۸، واحد ۱ یا نشانی ایمیل دبیرخانه elmoiman92@gmail.com ارسال کنند.

در محور «تحلیل انتقادی علوم سیاسی غربی» موضوعاتی همچون نقد معرفت‌شناسانه علوم سیاسی غربی، نقد ماهیت‌شناسانه علوم سیاسی غربی، نقد روش‌شناسانه علوم سیاسی غربی و نقد کاربردی علوم سیاسی غربی به عنوان موضوعات پیشنهادی برای نگارش مقالات اعلام شده است.

در این فراخوان و ذیل محور «شناخت و تحلیل علوم سیاسی اسلامی» نیز چهار محور فرعی مبانی علوم سیاسی اسلامی (معرفتی، روشی و هستی‌شناسانه)، نظام آموزش و پژوهش در علوم سیاسی اسلامی، نظام مسایل سیاسی در علوم سیاسی اسلامی و شیوه حل آنها و ظرفیت‌های علوم سیاسی اسلامی جهت عرضه به سان یک گفتمان منطقه‌ای و جهانی، آمده است.

در محور سوم یعنی «تبیین وتحلیل دیدگاه‌ها» نیز موضوعاتی نظیر علوم سیاسی اسلامی در منابع اولیه (قرآن کریم و سیره معصومین علیهم السلام)، علوم سیاسی در اندیشه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری،علوم سیاسی در اندیشه متفکران مسلمان و علوم سیاسی اسلامی در تجربه جمهوری اسلامی ایران مد نظر قرار دارد.

گفتنی است که مقالات برتر این همایش در نشریات علمی ـ پژوهشی منتشر خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه و شرایط نگارش و ارسال مقالات و برگزاری همایش با شماره تلفن 02166485850 تماس حاصل کنند.

 
 
  1392/12/26
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.