صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

دعوت از پژوهشگران و هنرمندان برای شرکت در «همایش بین‌المللی پیامبراعظم(ص)»

دعوت از پژوهشگران و هنرمندان برای شرکت در «همایش بین‌المللی پیامبراعظم(ص)»


دبیرخانه نخستین «همایش بزرگ بین‌المللی پیامبراعظم(ص)؛سینما و ادبیات جهانی» از پژوهشگران، هنرمندان و نویسندگان برای شرکت در این رویداد بین‌المللی دعوت به عمل آورد. روابط عمومی همایش بین المللی پیامبراعظم(ص) با اعلام این خبر افزود:نخستین"همایش بزرگ بین المللی پیامبراعظم(ص)؛ سینما و ادبیات جهانی با موضوعاتی چون: "توجه و تبلیغ جنبه‏های انسانی،فردی واجتماعی و نیز زیبایی های معنوی حیات پرنور پیامبر رحمت و عدالت محمد مصطفی(ص)"، "آگاهی بخشی به جامعه بشری ـ بویژه جوامع غربی ـ نسبت به واقعیات حیات و دستورات پیامبر رحمت و عدالت"، "تعمیم ارزش های والای فرهنگی و اجتماعی دین مبین اسلام و قرآن کریم از طریق ابزارهای فرهنگی و هنری"، "زمینه سازی برای نوآوری و تبادل اندیشه ها و آموخته های هنرمندان"،"تشویق مؤلفان،هنرمندان، سینماگران  و نویسندگان برای پرداختن به موضوع پیامبر رحمت و عدالت"، "شناسایی و تشویق نویسندگان و هنرمندان متعهد دینی و کشف استعدادهای جدید و جایگزین سازی آثار مثبت به جای آثار موهن در رسانه‏‌ها و شبکه‏‌های اجتماعی"طراحی و پیش بینی شده است.

بر پایه این خبر؛ این همایش بین‌المللی به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با هدف استفاده از ظرفیت پژوهشگران، متفکران، نویسندگان و هنرمندان داخلی و بین المللی برای مقابله با اهانت‏های فرهنگی، هنری و سینمایی به اسلام و پیامبر(ص)، در خردادماه سال آینده در حاشیه جشنواره جایزه بزرگ پیامبراعظم(ص) برگزار می گردد. در این همایش شخصیت های برجسته فرهنگی، هنری،علمی، فکری جهان در این همایش حضور خواهند یافت و از ظرفیت های فرهنگی و هنری و سینمایی نخبگان و پژوهشگران مسلمان و دغدغه مند در جهان و کشورهای اسلامی استفاده می شود.

پژوهشگران و نویسندگان و هنرمندان علاقمند می توانند آثارشان را تا پانزدهم اردیبهشت ماه سال آینده به دبیرخانه این همایش ارسال نمایند.

نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع)با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» و همایش بین المللی پیامبراعظم(ص(به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری داخلی کشور برگزار می‌شود.
 
 

  1392/12/27
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.