صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

زمان پیش‌نشست‌های همایش حکیم طهران اعلام شد

زمان پیش‌نشست‌های همایش حکیم طهران اعلام شد


پیش‌نشست‌های همایش حکیم طهران (نکوداشت مقام علمی آقاعلی مدرسی زنوزی) از آخر فروردین ماه آغاز می‌شود. چند پیش‌نشست این همایش سال گذشته برگزار شد و 25 فروردین و اول اردیبهشت نیز دو پیش نشست از سوی دانشکده الهیات دانشگاه تهران برگزار می‌شود و ‌سپس مدرسه عالی شهید مطهری و دانشگاه قم تا خرداد ماه نشست‌هایی را برپا می‌کنند.

براساس این گزارش کمیته احیای آثار «آقاعلی زنوزی» هم اکنون فعال شده تا پایان سال قرار است آثار فقهی، اصولی و فلسفی این استاد فقید را جمع‌آوری و برای تصحیح اقدام کند.

به گفته محمد باقر خراسانی، مدیر اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی دیگر اولویت‌های این مجمع در سال جدید، انتشار آثار و فصلنامه حکمت اسلامی است که به تازگی مجوز فعالیت دریافت کرده است.

دو عنوان کتاب «امامت از منظر عقل و وحی» و «بررسی معرفت امام» اواخر این هفته و «منطق صدرایی» و «تعلیقه شواهدالربوبیه» نیمه اردیبهشت منتشر خواهد شد.

همچنین گروه فلسفه و حقوق مجمع که چندی بود فعالیت کم رنگی داشته در سال جدید احیا شده و از هفته آینده قرار است فعالیت جدی خود را آغاز کند، قرار براین است تا هفته آینده اعضای هیئت علمی این گروه مشخص شود.

 

به گزارش فارس، همایش ملی حکیم طهران، نکوداشت مقام علمی مرحوم آقا علی مدرس زنوزی(ره) از سوی مجمع عالی حکمت اسلامی و با همکاری 19 مرکز علمی، فرهنگی و اجرایی کشور امسال برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی http://hakim-tehran.com/ مراجعه کنند.

 

  1393/01/19
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.