صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

برگزاری نشست «امیرالمؤمنین علی(ع) و نهج‌ا‌لبلاغه» در نمایشگاه کتاب

برگزاری نشست «امیرالمؤمنین علی(ع) و نهج‌ا‌لبلاغه» در نمایشگاه کتاب


گروه ادب: مدیر سرای اهل قلم بیست‌‌و‌‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از برگزاری نشست‌های تخصصی موضوعی در نمایشگاه کتاب خبر داد که برپایی نشست «امیرالمؤمنین علی(ع) و نهج‌ا‌لبلاغه» به مناسبت میلاد امام علی(ع) از آن جمله است.


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، مالک شجاعی‌جشوقانی، مدیر سرای اهل قلم بیست‌‌و‌‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره نشست‌های این سرا گفت: مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) امسال را سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند. این موضوع باعث شد تا با همکاری مرکز «الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت»، نشست «جایگاه اقتصاد مقاومتی در الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت» را در روز پنجشنبه، یازدهم اردیبهشت با حضور صادق واعظ‌زاده، رئیس این مرکز و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار کنیم. در این نشست از کتاب‌های جدید این مرکز نیز رونمایی خواهد شد.

مدیر سرای اهل قلم بیست‌‌و‌‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ادامه از برگزاری نشست‌هایی در حوزه زبان و ادب فارسی از جمله نشست «بررسی واژگان زبان فارسی» با سخنرانی غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی خبر داد و گفت: با توجه به تقارن تاریخ برگزاری نمایشگاه با ایام مبارک ماه رجب به وی‍ژه میلاد امام علی(ع)، نشست «امیرالمؤمنین علی(ع) و نهج‌ا‌لبلاغه» نیز با حضور سخنرانان آیت‌الله دین‌پرور، مصطفی دلشاد‌تهرانی، دکتر قنبری و محمدمهدی علی‌قلی برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین نشست «آزاد‌اندیشی از دیدگاه مقام معظم رهبری» با همکاری مرکز پژوهش‌های علوم‌ انسانی اسلامی صدرا برگزار می‌شود که حجت‌الاسلام رضا غلامی، رئیس شورای سیاستگذاری کنگره بین‌المللی علوم انسانیِ اسلامی از سخنرانان اصلی آن است.

شجاعی‌جشوقانی ادامه داد: نشست «تأملاتی در باب فلسفه معاصر ایران» نیز با حضور اساتید ممتاز فلسفه ایران، رضا داوری‌اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و غلامحسین ابراهیمی‌دینانی، استاد برجسته فلسفه اسلامی برپا می‌شود.

وی افزود: در پایان این نشست از کتاب‌های «فلسفه و آینده‌نگری» و «سیری در تاریخ روشنفکری در ایران و جهان» نوشته رضا داوری‌اردکانی و کتاب «معمای زمان و حدوث جهان»، جدیدترین اثر غلامحسین ابراهیمی‌دینانی، با همکاری معاونت پژ‍وهشی مؤسسه حکمت و فلسفه ایران رونمایی خواهد شد.

شجاعی‌جشوقانی همچنین گفت: روز دوشنبه، پانزدهم اردیبهشت نیز با همکاری کمیسیون سبک زندگی شورای عالی انقلاب فرهنگی، نشستی با عنوان «سبک زندگی دینی» برگزار می‌شود که علی‌رضا علی‌احمدی، رئیس این کمیسیون از سخنرانان اصلی این نشست خواهد بود.

گفتنی است که بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روزهای 10 - 20 اردیبهشت 1393 در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود
 
 
 
  1393/01/26
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.