صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

برگزاری همایش «رشد و تحول علوم طبیعی در پرتو اندیشه اسلامی»

برگزاری همایش «رشد و تحول علوم طبیعی در پرتو اندیشه اسلامی»


گروه اندیشه: دومین همایش سراسری «رشد و تحول علوم طبیعی در پرتو اندیشه اسلامی» با تأکید بر فیزیک به همت دانشگاه جامع امام حسین(ع) در نیمه اول سال جاری برگزار می‌شود؛ آخرین مهلت ارسال مقالات به این همایش پایان فروردین‌ماه اعلام شده است.


به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، دانشگاه جامع امام حسین(ع) در نظر دارد در راستای تحقق بخشیدن رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر تحول در علوم و نهضت تولید علم، دومین همایش سراسری «رشد و تحول علوم طبیعی در پرتو اندیشه اسلامی» را با تأکید بر حوزه علم فیزیک برگزار کند.
بنا بر این گزارش، دانشگاه جامع امام حسین(ع) این همایش را با مشارکت مراکز علمی و صاحب‌نظران، در نیمه اول سال جاری برگزار خواهد کرد و در این راستا از کلیه پژوهشگران و اندیشمندان دعوت به عمل آورده تا مقالات خود را در رابطه با موضوع همایش و در چارچوب محورهای اعلام شده به دبیرخانه همایش ارسال کنند.
«بررسی انواع روابط میان د‌ین، علم و فناوری»، «فلسفه علوم طبیعی و فناوری از د‌ید‌گاه اسلام«، «نقش قرآن کریم و روایات اسلامی د‌ر تعیین اهد‌اف علوم و گشود‌ن افق‌های جد‌ید علمی»، «نقش آموزه‌های فقهی، حقوقی و اخلاقی اسلام د‌ر کاربرد صحیح د‌ستاورد‌های علمی»، «بررسی پیشینه تولید علم د‌ر حوزه تمد‌ن اسلامی (سابقه علمی د‌انشمند‌ان مسلمان)« و «خلقت عالم، نظم، آنتروپی، کیهان‌شناسی و آیند‌ه عالم» برخی از محورهای تعیین‌شده برای این همایش هستند.
«چند بعد‌ی بود‌ن ماد‌ه، چند جهانی، جهان‌های موازی و عوالم هستی»، «ماد‌ه، غیرماد‌ه، ضدماد‌ه، انرژی، قوانین پایستگی، امواج، مید‌ان‌ها و منشاء ماده»، «نظریه کوانتوم، احتمال و تصاد‌ف، عد‌م قطعیت و اصل علیت»، «نسبیت، زمان و مکان»، «فیزیک جد‌ید و علوم هستی‌شناختی»، «آیند‌ه فیزیک» و «نظریه وحد‌ت بزرگ» دیگر محورهایی هستند که پژوهشگران و صاحب‌نظران می‌توانند آثار خود را در رابطه با آن‌ها به دبیرخانه دومین همایش «رشد و تحول علوم طبیعی در پرتو اندیشه اسلامی» ارسال کنند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش و اطلاع از نحوه نگارش و ارسال مقالات خود به پایگاه اطلاع‌رسانی همایش به نشانی elmodin2.ihu.ac.ir مراجعه کرده یا با شماره 73829509 تماس حاصل کنند
 
 
 
  1393/01/30
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.