صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

مراسم بزرگداشت روز زن در رسانه ملی

مراسم بزرگداشت روز زن در رسانه ملی


  
رئیس سازمان صداوسیما در مراسم بزرگداشت روز زن در رسانه ملی؛ حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را معجزه بزرگ الهی دانست و گفت: در دورانی که پسرسالاری، ارزش مسلط بر جامعه بود و تداوم قدرت و ثروت صرفاً از ناحیه فرزند ذکور انتظار می‌رفت؛ وجود مقدس بانوی بزرگ دو عالم؛ هدیه‌ای ارزشمند و بی‌نظیر از ناحیه پروردگار مهربان به بشریت بود.
به گزارش تولید و اطلاع رسانی حوزه ریاست، آقای ضرغامی با اشاره به جامعیت فضائل انسان کامل در وجود حضرت زهرا (س) افزود: آشنائی دقیق با این ویژگی‌ها که بهترین الگو برای زنان جامعه اسلامی در حوزه فردی، خانوادگی و اجتماعی است، نگاه‌های تک بعدی و بعضاً تنگ‌نظرانه را به حاشیه می‌راند.
رئیس سازمان نمایش چهره‌ پاک و سالم زنان در جمهوری اسلامی از شبکه‌های برون‌مرزی رسانه ملی به ویژه شبکه‌های پربیننده‌ای مثل آی‌فیلم به زبان‌های انگلیسی و عربی را تحولی اساسی در تغییر نگرش جهانی نسبت به دیدگاه مترقی اسلام در مورد زنان دانست و بر ترویج واقعی این چهره و الگوهای موفق زنان ایرانی در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی در برنامه‌های رسانه ملی تأکید کرد.

آقای ضرغامی ریشه‌یابی آسیب‌های جامعه زنان در کشور را از وظایف رسانه ملی برشمرد و از کارشناسان و صاحب‌نظران درخواست کرد با همکاری عالمانه و کاربردی با برنامه‌سازان صداوسیما؛ زمینه آگاهی، اصلاح و تعالی هر چه بیشتر جامعه زنان ایران اسلامی را فراهم سازند.
در این مراسم با حضور رئیس رسانه ملی از زنان فعال در عرصه های ایثار و استقامت، رسانه، فرهنگی، هنر و ورزش نیز تجلیل شد.
از سرکار خانم حلیمه خاتون خانیان (مادر 4 شهید)، خانم فاطمه مهاجری (مادر 2 شهید) و خانم منیژه جودت (مادر شهید علیرضا افشار) تجلیل بعمل آمد. همچنین از یک عمر تلاش انقلابی خانم مرضیه دباغ و خدمات ارزشمند خانم مریم مجتهدزاده معاون سابق رئیس جمهور در امور زنان نیز تقدیر شد.
همچنین خانم صادق زاده گوینده خبر سیما؛ خانم حسنی دخت گوینده خبر شبکه خبر؛ خانم طیبه ارمی خبر صدا و همچنین خانم فاطمه آل عباس از رادیو مورد تقدیر قرار گرفتند.
در این مراسم؛ خانم هنگامه قاضیانی (بازیگر)؛ خانم مریم هاشمی (دارنده مدال طلا و قهرمان وشووی جهان) و خانم اسماعیل زاده (قهرمان سنگ نوردی آسیا) نیز مورد تحسین و تقدیر قرار گرفتند.

http://hozeriasat.irib.ir/khabar.php?page=id&id=1420.
 

  1393/01/31
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.