صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

دهمین همایش حکمت مطهر آغاز به کار کرد

دهمین همایش حکمت مطهر آغاز به کار کرد


دهمین همایش حکمت مطهر صبح امروز چهارشنبه دهم اردیبهشت‌ماه، با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائت قرآن کریم توسط کریم منصوری و پخش کلیپ‌هایی از صحبت‌های امام(ره) درباره شهید مطهری و قرائت پیام امام(ره) توسط حجت‌الاسلام دعایی، و با حضور سخنرانان و جمعی از میهمانان داخلی و خارجی این همایش در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما آغاز به کار کرد.
بنا بر این گزارش، اولین سخنران این همایش عزت‌الله ضرغامی خواهد بود و پس از سخنرانی وی، برنامه با پخش کلیپ‌ها و میان‌برنامه‌هایی ادامه خواهد یافت و در ادامه دو سخنران خارجی این همایش با نام‌های سید جمعه‌خان سیداُف از کشور تاجیکستان و خانم ام‌سلمی حسینی از کشور پاکستان به ایراد سخن خواهند پرداخت.
آخرین سخنران همایش دهم حکمت مطهر نیز غلامعلی حداد عادل خواهد بود.

در پایان دو جلد کتاب شامل سخنرانی‌های استاد شهید مرتضی مطهری در سال 54 رونمایی خواهد شد و همایش با پخش یک کلیپ دیگر و اعلام مجری خاتمه می‌یابد.
گفتنی است دهمین همایش حکمت مطهر در قالب بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد شهادت آن استاد، با محوریت «مطهری و وحدت اسلامی» به همت معاونت آموزش و پژوهش صدا و سیما و بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری برگزار می‌شود.
یادآور می‌شود، برنامه‌های سی و پنجمین سالگرد شهادت استاد مطهری که به همت و هماهنگی بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری در سراسر کشور و برخی کشورهای خارجی در جریان اجراست، از 27 فروردین‌ماه آغاز شده و تا 15 اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.
 
 
 

 
 
  1393/02/10
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.