صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

سومین نشست «مطالعات قرآنی، وضعیت حال، چشم‌انداز آینده» برگزار می‌شود

سومین نشست «مطالعات قرآنی، وضعیت حال، چشم‌انداز آینده» برگزار می‌شود


سومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی گروه مطالعات قرآنی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد برگزار می‌شود.
بنا بر این گزارش، این نشست از ساعت 14 تا 16 روز یکشنبه 11 خرداد‌ماه در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد و گروه مطالعات قرآنی این پژوهشگاه از همه صاحب‌نظران این حوزه برای شرکت در این نشست دعوت به عمل آورده است.
یادآور می‌شود، نخستین نشست از این مجموعه نشست‌ها هشتم اردیبهشت‌ماه و با سخنرانی احمد پاکتچی برگزار شد و وی در این نشست به ارائه طرح‌واره‌ای پرداخت و در قالب آن تبیین خود از سیر مطالعات قرآنی و وضعیت فعلی و چشم‌انداز آینده آن را ترسیم کرد.
دومین نشست این سلسله نشست‌ها نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام ایازی برگزار شد و وی سخنان خود را به طرح و تبیین گرایشی در تفسیر با عنوان گرایش مقاصدی محدود کرد. وی این رویکرد و گرایش را یک ضرورت و اولویت در تفسیر خواند و به تشریح ویژگی‌ها، ابعاد، نتایج و قواعد آن پرداخت.
در حاشیه همین نشست‌ها، فروغ پارسا، عضو هیئت علمی گروه مطالعات قرآنی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نیز هدف از برگزاری این نشست‌ها را تدوین برنامه راهبردی مطالعات قرآنی کشور عنوان کرده و صاحب‌نظران را به همکاری و همفکری در این حوزه فراخوانده است.
یادآور می‌شود، مکان برگزاری این نشست‌ها پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی واقع در بزرگراه کردستان، نبش خیابان 64 غربی است.
 
 

  1393/03/11
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.