صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

رئیس رسانه ملی در سی و هفتمین نشست افق رسانه

رئیس رسانه ملی در سی و هفتمین نشست افق رسانه


رئیس رسانه ملی در سی و هفتمین نشست افق رسانه با اشاره به عزم ملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: گره زدن اقتصاد کشور به روابط خارجی و شرطی کردن آن، دارای آثار زیانبار فراوانی است که باید از آن پرهیز شود.
آقای ضرغامی گفت: امروز همه مسئولان کشور در قوای مختلف، مقاوم‌سازی اقتصاد و اتکاء به توانمندی و تولید داخلی را یگانه راهبرد بی‌بدیل برای حل مشکلات معیشتی مردم می‌دانند.
رئیس رسانه ملی در آستانه ماه مبارک رمضان با برشمردن ویژگی‌های برنامه‌های معارفی، توجه ویژه به خانواده و جوانان را مهم خواند و بر استفاده از کارشناسان مجرب، خوش بیان و انقلابی و آشنا به تحولات روز تأکید کرد.

رئیس رسانه ملی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وحدت در نگاه دینی اصالت دارد افزود: برنامه‌های معارفی رسانه باید مقوم وحدت در جامعه اسلامی باشد و بتواند ریشه‌های تفرقه و اختلاف بین مسلمین را بخشکاند.
آقای ضرغامی با اشاره به جایگاه مهم مداحی در اثرگذاری و تعمیق باورهای دینی، صدای خوش، آهنگ دلنشین، لفظ و محتوای مناسب را از ویژگی‌های برنامه مداحی خوب بیان کرد.
رئیس رسانه ملی با تشریح نقش رسانه ملی در خنثی سازی تبلیغات جریان‌های ضددینی گفت: جریان‌های سکولار و ضد دین به اشکال مختلف و با استفاده از شبکه‌های رسانه‌ای فراوان، در صدد ضربه زدن به باورهای دینی جوانان هستند و برنامه‌های معارفی رسانه ملی باید با شناخت دقیق و رصد مستمر این جریان‌ها، نسبت به آگاه سازی و رفع شبهات فکری اقدام مؤثر نماید.
آقای ضرغامی در ادامه با تشریح تحولات عراق، تروریست‌های "تکفیری ـ بعثی" را پیاده نظام آمریکا در تحقق اهداف استکبار در منطقه دانست و افزود: آمریکایی‌ها پس از ترک عراق، برنامه‌های جدیدی را در منطقه کلید زدند تا امنیت رژیم صهیونیستی را تأمین کنند.
رئیس رسانه ملی به انتخابات‌های اخیر در کشورهای مختلف منطقه اشاره کرد و گفت: نتیجه انتخابات در این کشورها به نفع آمریکایی‌ها نبود به همین دلیل حمایت از گروه‌های افراطی و تروریستی از جمله داعش را در دستور کار خود قرار دادند.
رئیس رسانه ملی با اشاره به پخش آزمایشی شبکه افق گفت: راه‌اندازی شبکه‌های کشاورزی و مدرسه نیز با همکاری و مشارکت دیگر دستگاه‌ها در دستور کار سازمان است.
در این مراسم از مجموعه 18 جلدی مناسبت‌ نامه و مجموعه 9 جلدی تاریخ اسلام رونمایی شد.
 
 

  1393/04/08
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.