صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

سومین جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی برگزار می‌شود

سومین جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی برگزار می‌شود


دبیر جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی استان تهران از برگزاری سومین دوره این جشنواره طی ۶ تا ۱۶ شهریور‌ سال‌ جاری در منطقه ۵ کشور خبر داد.

امین افتخار، مشاور مدیرکل و دبیر جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی استان تهران با بیان این مطلب اظهار کرد: سومین جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی در منطقه 5  کشور امسال در دهه کرامت برگزار خواهد شد.

آموزه‌های دینی و سیره رضوی جهت پاسداشت از منابع‌طبیعی

وی افزود: در منطقه 5 کشوری منابع طبیعی، استان‌های قم، تهران، قزوین، البرز، مازندران، گیلان و مرکزی حضور داشته و تلاش خواهند کرد با استفاده از آموزه‌های دینی و سیره رضوی در راستای احیا و پاسداشت از منابع‌طبیعی گام بردارند.

افتخار بیان کرد: سال اول جشنواره محیط زیست و آموزه‌های رضوی استان تهران میزبان و دبیری جشنواره در منطقه 5 کشوری را بر عهده داشت.

برترین راه توسعه حمایتی از محیط زیست

دبیر جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی استان تهران جلب نگرش جامعه نسبت به فرامین دینی و سیره بزرگان در قبال محیط زیست را برترین راه توسعه حمایتی از محیط زیست معرفی و اظهار کرد: مهمترین هدف از برگزاری مستمر این جشنواره الگو پذیری از معارف دینی و سیره امامان به منظور اصلاح رفتارهای محیط زیستی جامعه و تقویت بنیان‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

وی جلب مشارکت مردم در موضوعات زیست محیطی را یکی دیگر از محورهای مورد نظر و مورد بحث در این جشنواره بیان کرده و ابراز داشت: سعی شده است تا با برگزاری این نوع جشنواره‌ها نظرات مردم را به سمت حمایت از منابع طبیعی با استفاده از دستورات دینی جلب کرد.

افتخار اشاره کرد: این جشنواره در سه بخش اصلی، فرعی و ویژه برگزار خواهد شد که در بخش ویژه که مهم‌ترین بخش جشنواره به شمار می‌رود مقالات با رویکرد دینی و مذهبی شرکت داده خواهند شد.

مشاور مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای همگان آزاد بوده تصریح کرد: محورهای موضوعی آثار باید بر روی شاخصه‌ها و المان‌های محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی و محیط زیست انسانی با تکیه بر عناصر آب، خاک، هوا و نقش انسان در صیانت و حفاظت از محیط زیست تکیه داشته باشد.

زمان برگزاری جشنواره

وی گفت: سومین جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی از سری برنامه‌های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) 6 تا 16 شهریور ماه سال‌جاری در 5 منطقه بزرگ  سراسرکشور برگزار خواهد شد.

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند آثار و مقالات خود را به نشانی www.tehran-doe.ir  ارسال کنند.

 

  1393/04/09
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.