صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

سومین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری برگزار می‌شود

سومین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری برگزار می‌شود


سومین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نیمه اول بهمن امسال برگزار می‌شود.به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری براساس مطالعات گسترده علمی و بررسی تجربیات موفق ملی و بین‌المللی، طراحی شده ‌است تا با ارزیابی توانمندی‌ها و عملکرد فناورانه و نوآورانه بنگاه‌ها، به الگوسازی و ارتقای توانایی‌های ملی در توسعه فناوری و نوآوری کمک کند.

شرکت‌های توانمند در ارائه محصولات و خدمات نوآورانه و دانش بنیان، یکی از ارکان اقتصاد دانش بنیان و زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی به‌شمار می‌‌روند، به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با همکاری تشکل‌های تخصصی و حرفه‌ای اقدامات لازم برای تقویت قابلیت‌های شرکت‌های داخلی را در دستور کار قرار دهد.

بر همین اساس، جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری برای نخستین بار این فرصت را فراهم آورده است که بخشی از فعالان و صاحبنظران این حوزه با همفکری و اجماع حول یک الگو، چارچوبی را برای فعالیت‌های یک نظام جامع فناوری و نوآوری در بنگاه‌ها پیشنهاد دهند، این نظام جامع در عین حال که می‌تواند به توسعه مفاهیم کلیدی مدیریت فناوری و نوآوری در بخش‌های مختلف صنعتی و خدماتی کمک کند، می‌تواند زمینه‌ای برای افزایش تاثیر و نقش این مفاهیم در جایگاه رقابتی و بلوغ حرفه‌ای بنگاه‌های کشور را نیز فراهم کند.

براساس برنامه زمان بندی این جایزه، آخرین مهلت ارسال اظهارنامه تا 15 مهرماه تعیین شده است. فرآیند ارزیابی آثار نیز از نیمه دوم مهر تا پایان آذر صورت می گیرد.

ارائه تجارب برتر در کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری نیز در آذرماه انجام می‌شود.

بر اساس این برنامه زمان بندی، نیمه اول بهمن زمان برگزاری سومین جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری خواهد بود.

طبق این گزارش؛ یکی دیگر از دستاوردهای این الگو و برگزاری جایزه، پرورش حجم زیادی از فارغ‌التحصیلان آشنا با ابعاد مختلف این مفاهیم در کشور و ایجاد زمینه و بازار کار مناسب‌تر برای آنها در سازمان‌ها و بنگاه‌های متقاضی این مفهوم خواهد بود.

با توجه به تجربه موفق برگزاری جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری در سال‌های گذشته، سومین دوره این جایزه در سال 93 با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مشارکت جدی سایر نهادهای مرتبط با فناوری و نوآوری در کشور، نیمه بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

در سومین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری، گسترش سطوح جایزه به سه سطح سازمان‌های مادر(هلدینگ‌ها)، بنگاه‌ها و شرکت‌های کوچک فناور و دانش‌بنیان است که با هدف بلوغ فرایندها و قابلیت‌ها در انواع شرکت‌های موثر در نظام ملی نوآوری از نظر سطح و اندازه و همچنین ایجاد هم‌افزایی بین آن‌ها در دستور کار قرار گرفته‌است.

صاحبنظران، مدیران و شرکت‌های علاقه‌مند برای مشارکت در این جایزه و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی جایزه به نشانیwww.iramitaward.ir مراجعه یا با دبیرخانه جایزه با شماره 88754433و 88751005 تماس بگیرند.

 
 
 
 

  1393/06/03
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.