صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

سی و هشتمین نشست افق رسانه با موضوع آگاهی

سی و هشتمین نشست افق رسانه با موضوع آگاهی


سی و هشتمین نشست افق رسانه با حضور برنامه سازان و مدیران رسانه ملی با موضوع "آگاهی" در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.
در این نشست رئیس رسانه ملی با اشاره به دیدگاه های متفکران جهانی و اندیشمندان اسلامی، ‌اطلاع رسانی، دانش افزایی، بصیرت آفرینی و اقناع مخاطب را چهار سطح آگاهی خواند و گفت: هدف ما تعمیق آگاهی در جامعه است.
رییس رسانه ملی افزود: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، تسهیل حضور نخبگان برای طرح دیدگاه های متفاوت در رسانه و تشویق خواص در جهت ایفای نقش مرجعیت در جامعه، از راهکارهای رسانه ای آگاهی بخشی در خواص و نخبگان است.

آقای ضرغامی گفت: ایجاد انگیزه و علاقه برای تفکر، ‌افزایش سواد رسانه ای و تحلیل اخبار، آموزش چگونگی انتخاب محتوا، توجه به ابعاد مختلف جنگ نرم، آموزش عمومی حقوق شهروندی و هوشیارسازی مخاطبان برای تامین منافع و مصالح فردی و جمعی از راهکارهای رسانه ای آگاهی بخشی به عموم است.
رئیس رسانه ملی، نقش صدا و سیما در آگاهی بخشی درباره مسائل منطقه ای و جهانی را مهم خواند و افزود: در حوادث غزه تصاویری از جنایات رژیم صهیونیستی از شبکه های العالم‌، پرس تی وی و هیسپان تی وی پخش شد که انحصار رسانه ای غربی ها را شکست و آنها را وادار به عقب نشینی کرد.
آقای ضرغامی با اشاره به سرمایه گذاری وسیع استکبار جهانی و امپراطوری رسانه ای گفت:‌ پدیده جدید ضد آگاهی، از طریق بمباران اطلاعاتی؛ در اختیار جاهلیت مدرن قرار گرفته است.
رییس سازمان صدا وسیما همکاری رسانه ملی و دولت را گسترده و اثربخش خواند و افزود: موفقیت دولت، ‌موفقیت نظام است و رسانه ملی هماهنگونه که در انتخابات ریاست جمهوری حداکثر تلاش خود را برای برگزاری انتخابات پر شکوه و دشمن شکن به کار گرفت، با همه ظرفیت خود برای موفقیت دولت  و تحقق وعده های داده شده استفاده خواهد کرد.

 
 
  1393/06/05
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.