صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

همایش علمی پژوهشی اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود

همایش علمی پژوهشی اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود


همایش علمی پژوهشی اقتصاد مقاومتی مبانی، الزامات و الگوهای عملی دی ماه 1393 به همت دانشگاه شهید بهشتی و با همکاری پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

 

«تبیین مبانی علمی اقتصاد مقاومتی وشاخصه‌های آن»، «تبیین مبانی علمی اقتصاد مقاومتی وشاخصه‌های آن»، «معرفی شاخص‌های اندازی‌گیری مقاومت اقتصادی در حوزه های خرد و کلان»، «مؤلفه‌های اقتصاد دانش‌بنیان و عملیاتی کردن آن در راستای اقتصاد مقاومتی»، «تجزیه و تحلیل تجربیات داخلی و خارجی درمقاوم سازی اقتصاد»، «شناسایی و سنجش مخاطرات داخلی و خارجی اقتصاد ایران» و«شناسایی بخش‌های آسیب‌پذیر و اولویت بندی آن‌ها»  برخی از محورهای این همایش هستند.

 

از دیگر محورهای مطرح در این همایش می توان به «تحول در نظام اداری»، «ساختاردولت و بودجه‌ در راستای اقتصاد مقاومتی»، «بهبود فضای کسب وکار‌«، «توانمندسازی بخش خصوصی و ترویج کارآفرینی دراقتصاد مقاومتی»، «نقش بخش‌های اقتصادی(کشاورزی،صنعت،انرژی،مالی وغیره) درتحقق اقتصاد مقاومتی»، «شفاف سازی و مبارزه با فساد در اقتصاد مقاومتی» و «اصلاح نظام تصمیم‌گیری اقتصادی در راستای اقتصاد مقاومتی» اشاره کرد.

 

«نقش خودباوری و اعتماد به نفس ملی درشکل‌گیری اقتصاد مقاومتی»، «الزامات و پیش‌نیازهای فرهنگی اقتصاد مقاومتی»، «معنا و مبنای درون‌زایی و برون‌گرایی دراقتصاد مقاومتی»، «نسبت اقتصاد مقاومتی با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»، «اقتصاد فرهنگ بنیان و اقتصاد مقاومتی» و «فرهنگ اقتصاد مقاومتی(فرهنگ کار، سرمایه‌گذاری، تولید و مصرف» نیز برخی دیگر از محورهای این همایش را تشکیل می‌دهند.

 

مهلت ارســال چــکیده و اصل مقــالات به دبیرخانه همایش علمی پژوهشی اقتصاد مقاومتی مبانی، الزامات و الگوهای عملی اول آبان ماه و زمـــــان برگـــزاری همـــــــایش دی مـــــــاه 1393خواهد بود.

 

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی تــهران- ولنجـــک- بــلواردانشــجو- دانشـــگاه شهید بهـــشتی ســازمــان مــرکزی قـدیم- طبـــقه دوم- دبـــیرخـانه همــــــایش اقتصاد مقــاومــتی، کدپسـتی 1983963113 ارسال کنند.

 

افراد علاقه‌مند به شرکت در همایش علمی پژوهشی اقتصاد مقاومتی مبانی، الزامات و الگوهای عملی برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی http://eghtesadmoghavemati.sbu.ac.ir و http://pfmi.ir مراجعه و یا با شماره تلفن‌های 2 22431881- داخلی117 و فکس 22431879 تماس بگیرند.


  1393/06/08
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.