صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نهمین همایش ملی سازمانهای غیر دولتی ایران برگزار می‌شود

نهمین همایش ملی سازمانهای غیر دولتی ایران برگزار می‌شود


نهمین همایش ملی سازمانهای غیردولتی ایران با موضوع تاثیرگذاری سازمانهای غیردولتی در فرایند توسعه کشور و تحقق اهداف سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی نظام از ۱۱ الی ۱۳ شهریور برگزار می‌شود. آرمان خالقی عضو شورای هماهنگی سازمانهای مردم‌نهاد درباره نهمین همایش ملی سازمانهای غیردولتی ایران با موضوع تاثیرگذاری سازمانهای غیردولتی در فرایند توسعه کشور و تحقق اهداف سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی نظام اظهارداشت: از 11 الی 13 شهریور این همایش با حضور حدود 250 سازمان غیردولتی و کارشناسان از حوزه‌های مختلف اجتماعی، زیست‌محیطی، جوانان، زنان، خیریه‌ها و غیره در استان اردبیل و با همکاری استانداری این استان برگزار می‌شود.

وی درباره اهداف این همایش اظهارداشت: بررسی ابعاد در حوزه‌های تاثیرگذاری سازمانهای غیردولتی، بررسی سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی نظام و ظرفیت‌های سازمان‌های غیردولتی در تحقق اهداف آن، زمینه‌سازی برای ترویج فعالیت در غالب‌های سازمان‌های غیردولتی و رشد آن در جامعه و افزایش سطح تعامل بین سازمانهای غیر دولتی و دولت از اهداف این همایش به شمار می‌آید.

خالقی خاطرنشان کرد: وزارت کشور، استانداری اردبیل، شورای هماهنگی نمایشگاه، موسسه توانمندسازی فرهیخته، سازمان حفاظت از محیط زیست و سایر دستگاه‌ها در این همایش حضور دارند.

در ادامه شهدخت ده‌بزرگی عضو شورای هماهنگی سازمانهای مردم نهاد درباره مخاطبان و هدف این همایش افزود: در این برنامه حدود 200 نفر از نمایندگان سازمانهای غیردولتی و نمایندگان نهادهای دولتی مختلف و رسانه‌های جمعی شرکت خواهند داشت که از سراسر کشور و با رعایت سهمیه استانی و توازن موضع فعالیت از حوزه‌های مختلف زنان، جوانان، زیست‌محیطی، اجتماعی و خیره دعوت شده است.

وی افزود: به منظور بررسی تخصصی محورهای همایش، کارشناسانی از نهادهای مرتبط دولتی، علمی از جمله وزارت کار و رفاه اجتماعی، سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان بهزیستی دعوت شده‌اند و نتیجه اقدامات تخصصی خود را در نشست‌های آتی ارائه می‌دهند.

ده‌بزرگی بیان داشت: تعداد همایش‌های برگزار شده توسط سازمان‌های غیردولتی در سطح کشور در طی 2 دهه اخیر قابل توجه نبوده است ولی همین تعداد اندک هم اغلب، طیف خاصی را در بر داشته است. تاکنون 8 همایش توسط سازمانهای مردم‌نهاد در استانهای مختلف کشور برگزار شده است.

عضو شورای هماهنگی سازمانهای مردم‌نهاد افزود: شورای هماهنگی برگزاری همایش‌های سازمانهای غیردولتی ایران براساس اتفاقات و گزارش‌های جمع‌آوری شده از استان‌های مختلف کشور و نتایج نیازسنجی‌های منطقه‌ای انجام شده در هر سال از بین چند اولویت اول و با توجه به شرایط آن سال کمیته علمی همایش مشخص می‌کند.
 
 
  1393/06/09
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.