صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

هشتمین همایش ملی «بهره‌وری» برگزار می‌شود

هشتمین همایش ملی «بهره‌وری» برگزار می‌شود


 هشتمین همایش ملی «بهره‌وری» ماه آینده در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی(ره) برگزار می‌شود.

حسین حاجیان‌برزی، رئیس انجمن بهره‌وری ایران،  از برگزاری هشتمین همایش ملی «بهروری» خبر داد و گفت:  نظر به ضرورت توسعه فرهنگ بهره‌وری در کشور و لزوم تبدیل آن به دغدغه اصلی مردم و مسئولان، انجمن بهره‌وری ایران در ادامه هفت همایش پیشین خود، هشتمین همایش ملی «بهره‌وری» و نمایشگاه جانبی را با مجوز ریاست جمهوری  در روزهای 17 و 18 مهرماه سال جاری با رویکرد حرکت ملی بهره‌وری برگزار خواهد کرد.
وی افزود: این همایش ملی دوروزه در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی(ره ) با رویکرد علمی، پژوهشی و تخصصی و با حمایت دانشگاه‌های معتبر کشور از جمله تهران، صنعتی شریف، شهید بهشتی(ره)، خوارزمی، پیام نور، سوره، الزهرا(س) و با حضور اندیشمندان، اساتید، دانشجویان، مراکز و سازمان‌های بزرگ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.
رئیس انجمن بهره‌وری ایران با تأکید بر حضور نهادهای تخصصی، دانشگاهی، بنگاه‌های بزرگ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌های جمعی و دست‌اندرکاران در این همایش گفت: بهره‌وری در تمامی مراحل زندگی و اجتماعی گسترده است و دست‌اندرکاران و مسئولان نیز باید این انجمن را برای رسیدن به اهداف عالی و چشم‌اندازهای تعیین شده یاری کنند.
به گفته وی، کمیته داوران متشکل از استاتید دانشگاه‌های تهران‌، علم و فرهنگ، شهید بهشتی(ره)، صنعتی شریف و خوارزمی تشکیل شده است و مسئولیت بررسی مقالات رسیده را بر عهده دارد.
حاجیان‌برزی در ادامه اضافه کرد: حضور سخنرانان کلیدی و تأثیرگذار، آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی، ارائه مقالات و ارائه خدمات برای تحقق اهداف مدیریت و بهره‌وری، اقتصاد مقاومتی و کارگاه‌های آموزشی از دیگر برنامه‌های این همایش دوروزه است.
رئیس انجمن بهره‌وری ایران با تأکید بر ضرورت استفاده از بهره‌وری در کشور با حضور نخبگان افزود: امروزه باید بهره‌وری به یک نهضت در جمع تأثیرگذاران و سیاست‌گذاران، جلب مشارکت مؤثر حامیان و هم‌افزایی متخصصین تبدیل شود که این موضوع، مسئولیت همگانی دارد.

حاجیان‌برزی برپایی نمایشگاه ویژه و جانبی را از دیگر دستاوردهای این همایش دانست و افزود: فضایی مناسب برای این امر اختصاص داده شده تا نهادها، دانشگاهیان، دست‌اندرکاران بخش صنعت، اقتصاد و حتی فرهنگ بتوانند دستاوردهای خود در زمینه بهره‌‌وری در کشور برای حاضرین در همایش ارائه کنند.
 وی با تأکید بر حضور دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتر در این همایش افزود: برای ثبت‌نام و ارسال مقالات برای این قشر از دانشجویان امتیازاتی درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: محورهای این همایش برای ارسال مقالات شامل «نقش حرکت ملی بهره‌وری در ترسیم آینده کشور»، «مرور تجارب سایر کشورها»، «تجارب گذشته حرکت بهره‌وری در کشور»، «مدل‌سازی حرکت ملی بهره‌وری»، «پیش‌نیازهای توسعه حرکت ملی بهره‌وری»، «چالش‌های حرکت ملی بهره‌وری»، «نقش دولت در توسعه حرکت ملی بهره‌وری»، «عوامل مؤثر در توسعه حرکت ملی بهره‌وری» و نقش اقتصاد مقاومتی در رشد بهره‌وری با تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی کار، تقویت رقابت‌پذیری اقتصاد» است.
رئیس انجمن بهره‌وری ایران در ادامه با تشکر از تلاش‌های رسانه‌های جمعی اضافه کرد که ارتقاء، ظرفیت‌سازی، تقویت فرهنگ‌ بهره‌وری، توجه به منافع ملی، نوآوری و مشارکت‌پذیری در جامعه از وظایف نخبگان عرصه رسانه‌های مکتوب، دیداری و شنیداری است.

وی در پایان اظهار کرد: زمان ارسال مقالات تا 15 مهرماه 93 خواهد بود و کمیته علمی و داوری 20 مهرماه نتایج پذیرش مقالات را اعلام خواهد کرد. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند نتایج آخرین دستاوردهای علمی خود را در قالب مقالات پژوهشی از طریق وب‌سایت انجمن بهره‌وری ایران و یا ایمیل ipa.iran@gmail.com به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

 
 

  1393/05/26
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.