صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها شنبه گشایش می یابد

بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها شنبه گشایش می یابد


بیستمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی شنبه 17 آبان ماه 93 با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب رسانه در مصلی تهران گشایش می یابد.این نمایشگاه از 17 تا 23 آبان ماه جاری در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که 560 رسانه برای حضور در نمایشگاه امسال ثبت نام کردند که از این میان 373 رسانه خصوصی و 183 رسانه دولتی و عمومی هستند.

به گفته حسین انتظامی در نمایشگاه امسال گروه روزنامه 38، خبرگزاری ها 20، رسانه های آموزشی و تخصصی 116، تشکل های مطبوعاتی 4، رسانه های سیاسی ـ اقتصادی 63، عمومی و خانواده 70، غیرفارسی زبان 8، فرهنگی 45، کودک و نوجوان 10، موسسات رسانه ای 24، نشریات استانی 67، ورزشی با 13 عنوان حضور خواهند داشت.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پیش ثبت نام از رسانه ها یکی از اقدام های امسال بوده است.

در نمایشگاه بیستم دو بخش رسانه های مرتبط با دین و اندیشه با 23 عنوان و روابط عمومی دستگاه ها، همچنین کسب و کار مرتبط با رسانه با 33 عنوان اضافه شده اند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش تر اعلام کرده بود که نمایشگاه امسال عمدتا موضوعی است و تعداد قابل قبولی از سایت های خبری در آن حضور دارند.

وی به تاثیرگذاری شورای سیاستگذاری نمایشگاه اشاره کرد و افزود: این شورا که متشکل از مسوولان حوزه معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای هماهنگی تشکل های مدیریتی رسانه است، در طول این مدت کمک های فراوانی به برگزاری نمایشگاه داشته اند.

به گفته انتظامی قرار است امسال بولتن نمایشگاه هر روز از سوی یکی از روزنامه ها منتشر شود و ستاد نمایشگاه در این امر نقشی نخواهد داشت.

شعار نمایشگاه امسال 'آزادی مسوولانه' عنوان شده که به گفته معاون مطبوعاتی رسانه ها در جهت ایفای رسالت خود باید آزادی داشته باشند و دولت ها هم بارها به شعار آزادی مطبوعات در چارچوب قانون اشاره کرده اند و البته مطبوعات هم باید براساس قانون عمل کنند.

بخش دیگر نمایشگاه، رسانه های خارجی هستند که البته این به معنای رسانه های خارجی است که در داخل ایران دفتر دارند و می توانند با حضور در نمایشگاه فعالیت های خود را معرفی کنند.

بنا براعلام مسئولان وزارت ارشاد و نمایشگاه در نمایشگاه امسال نشست های تخصصی فراوانی نیز برگزار خواهد شد.

بیستمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی از 17تا 23 آبان ماه 93 از ساعت 9 صبح تا 20 هر روز در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) پذیرای اصحاب رسانه و علاقه مندان و بازدیدکنندگان از این رویداد بزرگ رسانه ای کشور است.

 
 
  11/08/1393
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.