صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

ششمین همایش وقف و رسانه برگزار می شود

ششمین همایش وقف و رسانه برگزار می شود


رئیس ستاد ششمین همایش وقف و رسانه با اعلام برگزاری این برنامه از حضور دهها چهره تاثیرگذار فرهنگی، هنری، رسانه ای و ورزشی در این همایش خبر داد.


'حسن ربیعی' افزود ، این همایش روز سه شنبه 25 آذر ماه و در آستانه هفته بزرگداشت وقف در تالار وحدت برگزار می شود.

وی افزود: بهره مندی از ظرفیت رسانه های جمعی در توسعه فرهنگ وقف، معرفی سنت حسنه وقف و جایگاه آن در جامعه با رویکرد سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، تبیین نقش رسانه ها در توسعه فرهنگ وقف و تبیین خدمات و برکات این سنت حسنه در جامعه از جمله اهداف و رویکردهای این همایش است.

دبیر ستاد هفته وقف افزود: تعامل با اصحاب رسانه و تقویت همکاری ها و دریافت انتظارات، بررسی موانع و آسیب ها و فرآیندها همکاری های متقابل و ارائه راهکارها، بازگویی دستاوردهای همایش وقف و رسانه در 5 دوره گذشته ، بررسی ابعاد و زمینه های وقف های نوین و وقف جمعی (اوراق وقف) ، تبیین چشم انداز فرا روی همکاری های متقابل اصحاب وقف و رسانه و تجلیل از برگزیدگان و برترین های حوزه رسانه ای وقف از دیگر اهداف برگزاری این همایش ملی است.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه، هنرمندان و ورزشکاران به عنوان مراجع تاثیرگذار در تبلیغ فرهنگ وقف مورد توجه هستند، گفت: در ششمین همایش وقف و رسانه که با شعار «وقف ، رسانه ، چشم انداز فرارو» برگزار می شود، به چشم انداز فراروی سازمان اوقاف در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف با نگاه علمی ، پژوهشی توجه ویژه ای خواهد شد.

ربیعی با اشاره به پیشینه همایش وقف و رسانه گفت: همایش وقف و رسانه از سال 88 تاکنون در 5 دوره متوالی با حضور اصحاب رسانه و مسئولان عالی کشور با هدف ارتقاء سطح تعاملات وقف و رسانه برگزار شده است که آثار مثبت و ارزشمندی را در پی داشته و توانسته در عرصه اقبال اقشار مختلف مردم به فرهنگ وقف تاثیرات مثبت و ارزشمندی را در پی داشته باشد، به گونه ای که میانگین آمار وقف های جدید از سال 88 به بعد تاکنون 10 برابر افزایش یافته است.

 
  11/09/1393
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.